Robert de Niro otworzył hotel w Warszawie

pokoj hotelowy lozko hotel

Ten post dostępny jest także w języku: English

Na początku sierpnia w Warszawie został uruchomiony pierwszy hotel pod brandem Nobu w Polsce. Prowadzi go firma Nobu Hospitality, założona przez aktora Roberta de Niro, producenta Meira Tepera i Nobu Matsuhisa, japońskiego szefa kuchni.

Luksusowe hotele na całym świecie

Historia Nobu Hospitality sięga lat 80. To wtedy Robert de Niro odwiedził restaurację, gdzie szefem kuchni był Nobu Matsuhisa. Zachwycony, zainwestował najpierw w lokal, a później wraz z Matsuhisa i producentem Meirem Teperem stworzył sieć hoteli i restauracji na całym świecie. Każdy hotel utrzymany jest w innym stylu i nawiązuje do otaczającej go architektury. Hotele Nobu znajdują się m.in. w Londynie, Malibu, Barcelonie, Las Vegas, Manila, Chicago, i na Ibizie.

Blisko 120 pokoi w Warszawie

Hotel Nobu w Warszawie mieści się na zbiegu ulic Wilczej i Koszykowej. Posiada 117 pokoi, zaplecze konferencyjno-bankietowe, centrum fitness oraz restaurację Nobu. Składa się z dwóch skrzydeł. To zabytkowe nawiązuje do stylu art deco. Skrzydło nowoczesne to szkło, kamień i bogata roślinność. Oferuje cztery typu pokoi (Deluxe, Classic, Executive i Premium), a także apartamenty (Art Deco, Myiabi, Zen i Nobu). Wartość inwestycji szacowana jest na 100 mln zł.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *