Już 30 punktów szczepień w galeriach handlowych w całej Polsce

vaccine

Ten post dostępny jest także w języku: English

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) zwróciła się w czerwcu br. do właścicieli centrów handlowych z apelem o zorganizowanie w galeriach punktów szczepień i włączenie się w rządową akcję promocji szczepień #Ostatniaprosta. Z informacji zwrotnych wynika, że w lipcu było już 30 punktów szczepień w lokalach, aptekach i przychodniach znajdujących się w centrach handlowych.

PRCH, aby pomóc centrom w tworzeniu nowych punktów szczepień, współpracowała także z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Funduszem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym. W wyniku tej współpracy powstały specjalne wytyczne dla centrów handlowych, które zostały opublikowane na stronach rządowych. Do akcji promującej szczepienia przyłączyło się już ponad 100 obiektów, które bezpłatnie udostępniły swoje nośniki reklamowe. Oprócz oznaczeń punktów szczepień, wszelkiego rodzaju promocje pojawiły się w ponad 800 lokalizacjach w ogromnej ilości centrów handlowych na terenie całego kraju – miesięczny ruch w tych centrach sięga prawie 27 milionów osób.

Zainteresowanie szczepieniami w centrach handlowych przekroczyło oczekiwania organizatorów. Dla przykładu, w ciągu trzech tygodni lipca w szczecińskim centrum Galaxy zaszczepiło się aż 4 439 osób, we włocławskim Centrum Wzorcownia – w ciągu miesiąca 1 550 osób, a w Galerii Bronowice w Krakowie w ciągu pierwszych 4 dni 800 osób.

Z informacji zwrotnych od kierowników obiektów handlowych wynika również, że klienci często szczepią się podczas zakupów lub wizyty w biurze podróży, co jest szczególnie istotne w przypadku szczepionki jednodawkowej Johnson & Johnson, którą można przyjąć w wybranych punktach bez wcześniejszej rejestracji.

PRCH jest stowarzyszeniem non-profit zrzeszającym ponad 200 firm związanych z branżą centrów handlowych i głównych ulic handlowych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *