Glovo z nowinkami na polskim rynku

glovo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Glovo przygotowuje się do wprowadzenia nowości na polski rynek. Należą do nich Glovo Concepts – marki własne oraz Glovo Express delivery.

To pandemia w dużej mierze przyczyniła się do wzrostu popularności usług kurierskich. Glovo, które jest dostępne w Polsce od 2 lat, ujawniło niedawno, że jego aplikację pobrało już ponad 3 mln osób, a przychody za I półrocze 2021 r. wzrosły o 335 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Firma działa obecnie w 77 lokalizacjach w kraju, a do końca roku planuje do 100. Glovo dostrzega tym samym Polskę jako ważny rynek i planuje wprowadzić szereg nowości.

Jedną z głównych inwestycji będzie uruchomienie Glovo Express, który ma skrócić czas dostawy do maksymalnie 30 minut. Będzie to jednak wymagało budowy sieci dark stores. Na początku roku Glovo zawarło partnerstwo z firmą nieruchomościową Stoneweg, która zainwestuje 100 mln euro w utworzenie 175 centrów mikro-logistycznych w 16 krajach. Pierwsze takie obiekty zaczną działać w Polsce już latem tego roku, a całkowity plan obejmuje na razie sześć miast, w tym Warszawę, Kraków i Gdańsk.

Glovo wystartowało z produktami własnych marek

Firma uruchomiła również linię marek własnych – Glovo Concepts, w skład której wchodzi obecnie pięć marek – The Urban Kebab, Meraki Pita, Bendito Burrito, Taqueria Guadalupe oraz Milanesa House. Pierwszymi rynkami, na których pojawi się ta nowość są Włochy i Hiszpania, gdzie produkty są dostępne w ponad 200 restauracjach, natomiast Polska dołączy do nich jeszcze w tym roku.

Firma chce, aby jeszcze w 2021 roku Glovo Concepts było dostępne w ponad tysiącu restauracji w kolejnych krajach, m.in. w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Portugalii i Gruzji. Z kolei do 2022 roku Glovo Concepts ma być dostępne na wszystkich rynkach, na których firma jest obecna.

Warto zauważyć, że lokalny konkurent – Bolt, również wyraził podobne ambicje w czerwcu tego roku. Firma ogłosiła rozszerzenie swojej działalności o dostawę jedzenia w trybie instant w Polsce. Bolt planuje otworzyć sieć dark stores zlokalizowanych w dużych miastach, dzięki którym będzie mógł realizować dostawy w ciągu zaledwie 15 minut.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *