Koronawirus: Żółte światło dla gastronomii

kelener-restauracja-maseczka

Ten post dostępny jest także w języku: English

W związku z pandemią koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się przywrócić niektóre ograniczenia w funkcjonowaniu placówek gastronomicznych. Na chwilę obecną będą one obowiązywać wyłącznie w powiatach w strefie czerwonej.

Punkty gastronomiczne, bary i restauracje w powiatach, które będą znajdować się w strefie czerwonej będą mogły być otwarte wyłączenie do godziny 22. Decyzja ta wynika z zakończenia sezonu letniego i likwidowania ogródków gastronomicznych. Podobne ograniczenia zostały ostatnio prowadzone w innych krajach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii.

Ograniczenia dotkną również zgromadzeń i wesel – i to we wszystkich strefach. W strefie zielonej dopuszczalny limit osób został zmniejszony ze 150 do 100. W strefach żółtej i czerwonej limity te wynosić będą odpowiednio 75 i 50 osób. Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że wynika to z analizy danych – w Małopolsce wesela były odpowiedzialne za ponad 10% zachorowań na koronawirusa.

Oprócz tego, zostanie wprowadzony obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej w strefach żółtej i czerwonej.

Rozporządzenie wprowadzające zmiany jest w trakcie opracowywania i wejdzie w życie najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *