Od dziś duże zmiany w szkołach, Polacy aranżują kąciki do nauki

study corner

Ten post dostępny jest także w języku: English

Od dziś uczniowie klas od 4 do 8 szkół podstawowych wracają do nauki zdalnej, to efekt wprowadzonych w sobotę obostrzeń. Co więcej, w godzinach 8 do 16 dzieci do 16. roku życia mogą przemieszczać się poza domem jedynie pod opieką dorosłych. Obostrzenie to nie obowiązuje w weekendy.

Polacy urządzają kąciki do nauki zdalnej

Od 25 marca 2020 r., w związku z pandemią koronawirusa szkoły w Polsce przeszły na system zdalnego nauczania, który został utrzymany do końca roku szkolnego 2019/2020. Wdrożenie zdalnej formy nauczania spowodowało konieczność zakupu dodatkowych produktów, zarówno przez nauczycieli, jak i, przede wszystkim, przed uczniów.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PMR we wrześniu 2020 r., na zakup dodatkowych produktów w związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania zdecydowała się jedna piąta badanych. Około 37% nie potrzebowało dokonać dodatkowych zakupów, a kolejne 45% nie posiadało dzieci w wieku szkolnym. Najczęściej kupowano produkty z kategorii elektroniki, w tym komputer/laptop (49%), drukarkę (43%) oraz słuchawki/mikrofon (43%). Drugą grupą kupowanych produktów były meble, w tym zwłaszcza krzesła (26%) i biurka (23%).

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *