Allegro wprowadza Allegro Pay

allegro pay

Ten post dostępny jest także w języku: English

Allegro, największa polska platforma zakupowa, wprowadza nową metodę płatności. Allegro Pay, bo o niej mowa, działa na zasadzie płatności odroczonych. Ma być uzupełnieniem płatności dotychczas działających na platformie.

Płatności odroczone zyskują na popularności

W ostatnich latach obserwujemy rosnącą opcję płatności w ramach handlu detalicznego. To już nie tylko szybkie przelewy czy Blik, ale także płatności odroczone. Najbardziej popularnym systemem jest PayPo, z którego korzystają liczne sklepy działające w ramach e-commerce, takie jak MediaMarkt, MediaExpert, Reserved, House czy Answer. Pay Po dostępny był również na Allegro, który teraz zdecydował się wprowadzić własny system płatności odroczonych.

W ramach usługi Allegro Pay klient ma do wykorzystania środki, którymi może płacić za zakupy. Spłata środków może nastąpić w późniejszym terminie. Dla standardowych użytkowników platformy jest to 30 dni bez dodatkowych odsetek (analogiczny czas obowiązuje na PayPo). Subskrybenci Allegro Smart mogą wybrać opcję 3-miesięcznych spłat, również z oprocentowaniem 0% Możliwy jest również dłuższy okres spłaty, podzielonej na 5, 10 lub 20 miesięcznych płatności (wtedy z dodatkowym oprocentowaniem).

Nawet do 4 tys. zł do wykorzystania na zakupy

Na początek opcja Allegro Pay zostanie włączona u kilkudziesięciu tysięcy użytkowników. Do końca roku grupa ta ma systematycznie wzrastać. Po aktywowaniu opcji dostępne będzie nawet 4 tys. zł to wykorzystania w ramach Allegro Pay. Środki zostaną przyznane na podstawie indywidualnej analizy, dokonanej przede wszystkim w oparciu o dane pochodzące z baz zewnętrznych oraz historię zakupów na Allegro.

Budżet zakupowy przyznawany jest bezterminowo – przy braku korzystania z usługi, klient nie ponosi żadnych kosztów. Nie ma również miesięcznych opłat i abonamentów.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *