Dla Polaków cena wciąż jest dominującym czynnikiem przy wyborze restauracji

Ten post dostępny jest także w języku: English

Według  badania PMR przeprowadzonego w styczniu 2019 r. wśród osób, które w ciągu trzech ostatnich miesięcy korzystały z usług gastronomicznych, cateringowych bądź hotelarskich, ponad połowa respondentów (52%) jako czynnik istotny podczas wyboru lokalu wskazuje atrakcyjną cenę. Duża liczba badanych zwraca również uwagę na czystość i schludność w lokalu, swoje wcześniejsze doświadczenia z lokalem oraz miłą obsługę.

Najmniej decyzyjne dla badanych czynniki to te związane z dodatkowymi udogodnieniami typu strefa dla zwierząt, szatnia. Na drabinie ważności nisko plasują się również takie charakterystyki jak luksusowość lokalu, szeroki wybór alkoholi czy znajomość stylu szefa kuchni. Mało istotne jest również to czy lokal przynależy do sieci lub to, że lokal jest nowo powstały.

Podobny pomiar istotności czynników decydujących o wyborze lokalu gastronomicznego przeprowadzony na reprezentatywnej próbie wskazuje że cena w lokalu mocniej oddziałuje na kobiety niż na mężczyzn a także osoby z dziećmi, osoby o niższych zarobkach i powyżej 45 lat. Jest to też cecha bardziej decyzyjna w przypadku większych (bardziej konkurencyjnych) lokalizacji zamieszkania badanych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *