Hebe wchodzi w e-commerce

kobieta z laptopem i kartą płatbniczą

Ten post dostępny jest także w języku: English

Należąca do grupy Jeronimo Martins sieć Hebe uruchomiła drogerię internetową. Hebe było ostatnią siecią kosmetyczną wśród liderów rynku kosmetycznego, która jeszcze nie posiadała sklepu internetowego.

Sklep internetowy Hebe już działa

17 lipca ruszył internetowy sklep znanej sieci drogeryjnej Hebe, należącej do portugalskiej grupy Jeronimo Martins, właściciela sieci dyskontów Biedronka. Pod szyldem Hebe działa w Polsce obecnie ponad 200 drogerii stacjonarnych.

Zamówienia ze sklepu internetowego będą dostarczane na terenie Polski, poprzez przesyłki kurierskie. Natomiast na terenie Warszawy paczki można odbierać bezpłatnie w wybranej drogerii Hebe. Jednak jak zakłada sieć, możliwość odbierania zakupionych produktów w sklepach stacjonarnych będzie dostępna w całej Polsce.

Jak poinformowała sieć w komunikacie, asortyment produktów dostępnych w drogerii internetowej został rozszerzony o nowe marki, dostępne dotąd jedynie w wybranych sklepach stacjonarnych. Są to m.in.: NYX, Physicians Formula, Teaology, Yasumi, Saem czy Tony Moly,

Konkurencja nie śpi

Hebe dotąd było ostatnią siecią kosmetyczną wśród liderów rynku kosmetycznego, która nie posiadała sklepu internetowego. Przypomnijmy, że obecny lider rynku – Rossmann uruchomił sklep internetowy w drugiej połowie 2014 roku. Co więcej, sieć  wprowadziła możliwość odbioru zakupionych produktów online w wybranych drogeriach po ok. trzech godzinach po zaksięgowaniu płatności.

Również Sephora, która uruchomiła sklep internetowy w lutym 2014 r., przez ostatnie lata notuje kilkudziesięcioprocentową dynamikę wzrostu sprzedaży w kanale. Co więcej, liczba odwiedzin w e-perfumerii  rośnie w dwucyfrowym  tempie. W ostatnim roku odnotowała wzrost rzędu 50-60% rok do roku.

Z kolei sieć Douglas, która działa w e-commerce od 2010 roku, pozwala dodatkowo zamawiać dowolne  produkty z portfolio sieci za pośrednictwem specjalnego terminala umieszczonego w salonie stacjonarnym i połączonego ze sklepem internetowym.

Hebe w Polsce

Pierwsza drogeria Hebe powstała w maju 2011 r., a już w grudniu 2013 roku sieć świętowała otwarcie setnej placówki. Na koniec 2018 r. sieć liczyła 230 placówek w dwóch formatach. Pierwszy to połączenie drogerii z apteką w lokalach o powierzchni ponad 400 m². Jednak większa część oddziałów Hebe operuje w formacie samodzielnej drogerii o powierzchni ponad 250 m².

Asortyment drogerii Hebe stanowią głównie kosmetyki i akcesoria: do makijażu, pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, perfumy i dezodoranty. Ofertę kosmetyczną uzupełniają chemia gospodarcza, produkty dla dzieci oraz produkty dla kobiet w ciąży i mam, biżuteria i akcesoria, produkty do dekoracji domu, rajstopy, a także żywność (przekąski).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *