Krowarzywa z kolejnym lokalem w Polsce

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wegańska sieć barów szybkiej obsługi otworzyła swój kolejny, osiemnasty lokal w Polsce.

Druga restauracja w Łodzi i kolejne plany

Restauracja została oficjalnie otwarta 27 lutego 2021 roku o godzinie 16:00. Nowy, a zarazem drugi obiekt w Łodzi znajduje się przy ul. Broniewskiego 2. Będzie to już osiemnasta restauracja należąca do sieci Krowarzywa. Właściciele planują kontynuować rozwój sieci. W najbliższym czasie w Polsce pojawią się następne lokale zlokalizowane w Warszawie, Szczecinie i Gdańsku. Firma również poszukuje kolejnych partnerów, z którymi w ramach franczyzy i multifranczyzy zwiększyłaby liczbę swoich placówek.

Poszerzanie oferty wege – trendem długoterminowym

Pojawienie się pandemii COVID-19 w Polsce w pewnym sensie wywróciło rynek HoReCa do góry nogami, niemniej jednak niektóre rosnące na sile przed pandemią trendy pozostają aktualne i zostaną na dłużej. Do takich należy rosnący udział osób na diecie wegetariańskiej i wegańskiej czy po prostu ograniczenie jadania mięsa.

W ostatnich latach obserwowaliśmy wprowadzanie pozycji bezmięsnych do menu restauracji i rozwój restauracji wegetariańskich i wegańskich. O sile tego trendu świadczyć mogą zmiany w menu praktycznie wszystkich największych graczy na rynku barów szybkiej obsługi w Polsce – sieci KFC, Burger King, Bobby Burger, North Fish czy McDonald’s wprowadziły do swoich menu propozycje bezmięsne. W segmencie fast food również pojawia się coraz więcej konceptów zorientowanych na ofertę roślinną (m.in. Mihiderka, Mazaya Falafel, Krowarzywa, Tel Aviv Urban Food, Turlaj klopsa, Falla).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.