Krowarzywa z kolejnym lokalem w Polsce

vegetables

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wegańska sieć barów szybkiej obsługi otworzyła swój kolejny, osiemnasty lokal w Polsce.

Druga restauracja w Łodzi i kolejne plany

Restauracja została oficjalnie otwarta 27 lutego 2021 roku o godzinie 16:00. Nowy, a zarazem drugi obiekt w Łodzi znajduje się przy ul. Broniewskiego 2. Będzie to już osiemnasta restauracja należąca do sieci Krowarzywa. Właściciele planują kontynuować rozwój sieci. W najbliższym czasie w Polsce pojawią się następne lokale zlokalizowane w Warszawie, Szczecinie i Gdańsku. Firma również poszukuje kolejnych partnerów, z którymi w ramach franczyzy i multifranczyzy zwiększyłaby liczbę swoich placówek.

Poszerzanie oferty wege – trendem długoterminowym

Pojawienie się pandemii COVID-19 w Polsce w pewnym sensie wywróciło rynek HoReCa do góry nogami, niemniej jednak niektóre rosnące na sile przed pandemią trendy pozostają aktualne i zostaną na dłużej. Do takich należy rosnący udział osób na diecie wegetariańskiej i wegańskiej czy po prostu ograniczenie jadania mięsa.

W ostatnich latach obserwowaliśmy wprowadzanie pozycji bezmięsnych do menu restauracji i rozwój restauracji wegetariańskich i wegańskich. O sile tego trendu świadczyć mogą zmiany w menu praktycznie wszystkich największych graczy na rynku barów szybkiej obsługi w Polsce – sieci KFC, Burger King, Bobby Burger, North Fish czy McDonald’s wprowadziły do swoich menu propozycje bezmięsne. W segmencie fast food również pojawia się coraz więcej konceptów zorientowanych na ofertę roślinną (m.in. Mihiderka, Mazaya Falafel, Krowarzywa, Tel Aviv Urban Food, Turlaj klopsa, Falla).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *