Ponad połowa firm z sektora modowego współpracuje z blogerami modowymi

komputer na stole

Ponad połowa firm z sektora odzieżowego i obuwniczego deklaruje nawiązywanie współpracy z blogerami lub vlogerami modowymi. Najczęściej wymienianą korzyścią takiej współpracy jest wzrost rozpoznawalności firmy.

W badaniu PMR na potrzeby raportu „Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce 2019” Przedstawiciele rynku odzieżowo-obuwniczego zostali zapytani o współpracę z blogerkami/ vlogerkami modowymi (tzw. „Szafiarkami”). Z badania tego wynika, że 54% przedsiębiorstw odzieżowych i 60% przedsiębiorstw obuwniczych prowadzi taką współpracę.

Wzrost rozpoznawalności firmy – najczęściej wymienianą korzyścia współpracy

Najczęściej wymienianymi korzyściami płynącymi z takiej współpracy jest wzrost rozpoznawalności i świadomości marki produktów. Co więcej, ponad 7 na 10 pytanych firm obuwniczych za pośrednictwem blogerek modowych zapewnia swoim produktom dodatkową reklamę. Firmy odzieżowe dodatkowo wymieniają inne korzyści, wśród których znaleźć można: sposób na kreowanie wizerunku wśród konsumentów, dotarcie do szerszego grona odbiorców czy popularyzację marki, głównie w mediach społecznościowych, lecz także wymierne korzyści w postaci wzrostu sprzedaży i liczby odwiedzających w sklepach (zarówno stacjonarnych, jak i internetowych).

Realizacja innej strategii marketingowej – najczęstszy powód braku współpracy z blogerami

Najczęściej wymienianym powodem braku współpracy przedsiębiorców z branży odzieżowej, z blogerkami modowymi jest realizowanie innej strategii marketingowej, połowa respondentów podaje ten powód. Co więcej, ważnym powodem nie podejmowania współpracy z blogerkami modowymi jest inna grupa odbiorców produktów (najczęściej starszych niż widzowie i followersi popularnych blogów i kanałów traktujących o modzie).

Współpraca z blogerkami i vlogerami wśród firm odzieżowych i obuwniczych w Polsce

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *