Bio Planet – czas na dynamiczny rozwój?

rynek bio gpw

Ten post dostępny jest także w języku: English

Bio Planet, dostawca żywności ekologicznej, planuje przenieść notowania na rynek główny GPW z NewConnect w drugiej połowie 2021 roku i złożył już prospekt emisyjny do zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego. Spółka planuje wyemitować 200 tys. dodatkowych akcji bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Bio Planet uważa, że teraz jest czas na dynamiczny rozwój i ekspansję biznesową firmy. Branża eko w Polsce, jak i w innych krajach znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym i przeżywa swój najlepszy okres. Sprzyjają temu zarówno zmieniające się nawyki konsumenckie, jak i korzystne decyzje polityczne na poziomie poszczególnych państw i UE. Firma zwiększa również swoje możliwości w zakresie magazynowania, konfekcjonowania i dystrybucji towarów, podkreśla Sylwester Strużyna, prezes zarządu Bio Planet.

Bio Planet S.A. odnotowała w I półroczu 2021 r. przychody ze sprzedaży na poziomie 107,5 mln zł, co przekłada się na 2% wzrost w stosunku do I półrocza 2020 r. W raportowanym okresie spółka sprzedała towary za kwotę 105,4 mln zł. Warto również zaznaczyć, że I półrocze 2021 r. stanowi 39% wzrost sprzedaży w porównaniu do I półrocza 2019 r. W czerwcu br. spółka poszerzyła swoje portfolio produktowe o dodatkowe 150 pozycji.

Kiedy analizujemy nasze dane, widzimy również, że znacznie wzrósł eksport. Nie bez znaczenia jest również rozwój sektora e-commerce, który w czasie epidemii osiągnął niewiarygodne wręcz poziomy. Będziemy nadal rozszerzać naszą współpracę z detalistami specjalizującymi się w żywności ekologicznej. To właśnie oni stanowią solidną podstawę naszej firmy – zaznaczył Sylwester Struyna.

Jak wynika z najnowszego raportu PMR pt. „Rynek żywności bio w Polsce 2021. Prognozy rozwoju na lata 2021-2026”, rynek żywności bio wzrósł o ponad 20% w 2020 r. – w tempie kilkukrotnie wyższym niż cały rynek spożywczy ogółem, a w latach 2021-2026 średnioroczna stopa wzrostu (CAGR) dla rynku żywności bio będzie bliska 10%. Rynek żywności bio w Polsce będzie podążał za trendami zachodnimi, a jego udział w całej branży spożywczej będzie wzrastał. Do pozytywnych czynników wpływających na rynek należy zaliczyć rosnącą świadomość zdrowotną Polaków, poszerzającą się ofertę produktów bio, szczególnie w sklepach wielkopowierzchniowych, a także liczne promocje produktów bio/eco/vegan przez sieci spożywcze.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *