Pad thai najpopularniejszym tajskim posiłkiem wśród Polaków w czasie epidemii

Pad Thai

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pad thai to zdecydowanie najpopularniejszy tajski posiłek wśród Polaków w czasie epidemii – wynika z danych Thai Wok. Co więcej, firma startuje nowym konceptem ulicznych punktów gastronomicznych.

Według raportów sprzedażowych firmy, pad thai (głównie pad thai z kurczakiem), pad udon oraz smażony ryż to trzy najpopularniejsze dania wśród polskich klientów. W okresie pandemii, licząc od marca 2020 do maja 2021, sam pad thai sprzedał się w ilości ponad 5 mln porcji. Dwa kolejne produkty sprzedały się po ponad 1 mln porcji, według Bartosza Brusikiewicza, dyrektora generalnego sieci Thai Wok.

Thai Wok rozszerza swoją działalność z centrów handlowych na ulice

Thai Wok Street jest nowym konceptem firmy w zakresie lokali street food. W menu Thai Wok Street znajdują się typowe street foodowe dania kuchni tajskiej, takie jak wspomniany pad thai. Pierwszy punkt Thai Wok Street został otwarty na warszawskim Powiślu, a druga lokalizacja – na Ochocie.

Jak wynika z najnowszego raportu PMR „Rynek HoReCa w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026„, w związku z tym, że walka z pandemią COVID-19 przeciągnęła się na rok 2021, a ograniczenia w prowadzeniu działalności gastronomicznej, hotelarskiej i eventowej zostały przedłużone na znaczną część pierwszej połowy roku, wyjście branży z kryzysu jest jeszcze raczej niemożliwe. Choć ponowne otwarcie lokali gastronomicznych jest mile widziane przez respondentów – aż 31% planuje jadać poza domem częściej niż przed pandemią – to prawdziwe ożywienie rynku HoReCa, według prognoz PMR, nastąpi dopiero w pierwszym pełnym roku względnej „normalności”. Oczekuje się, że rozpocznie się on w 2022 r., jednak wartość rynku zbliży się do poziomu sprzed pandemii dopiero rok później.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *