FACTORY Kraków otwiera się na turystów

centrum handlowe wewnątrz

Ten post dostępny jest także w języku: English

FACTORY Kraków rozpoczęło współpracę z Krakowską Izbą Turystyki, pozwalającą na szersze dotarcie do ze swoją ofertą do turystów odwiedzających Kraków.

FACTORY Kraków, jedyne centrum outletowe w Małopolsce rozpoczęło współpracę z Krakowską Izbą Turystyki. Centrum będzie promować swoją ofertę w miejscach, gdzie pojawia się najwięcej turystów. Poprzez współpracę z firmami transportowymi, operatorami wycieczek, hotelami czy miejscami turystycznych atrakcji pozwoli dobrać najbardziej efektywne narzędzia promocji i dotrzeć bezpośrednio do zainteresowanych zakupami w outlecie.

W Polsce turystyka zakupowa dopiero się rozwija

Według  Agnieszki Kasprzyk – Oleksy, dyrektor centrum FACTORY Kraków w NEINVER –Turystyka zakupowa, powszechna w Europie Zachodniej, w Polsce dopiero się rozwija. Popularne outlety zajmują często czołowe pozycje w przewodnikach turystycznych tych krajów jako atrakcyjne miejsca, do których warto przyjechać. Współpraca z Krakowską Izbą Turystyki ma wspierać FACTORY w dotarciu do klientów spoza Polski i nawiązaniu relacji biznesowych z partnerami, zrzeszonymi w organizacji.

Według danych firmy, Średni rachunek turysty odwiedzającego centrum w pierwszej połowie tego roku wynosił ok. 450 zł. Klienci z innych krajów byli najczęściej zainteresowani zakupami marek premium z segmentu mody damskiej, męskiej oraz dziecięcej. Wśród turystów w robiących zakupy w centrum są reprezentanci m.in.: Ukrainy, Białorusi, Rosji, Jerozolimy, ale również Norwegii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Chin i Egiptu.

Co więcej, lokalizacja centrum sprzyja wizytom turystów. Odległość od lotniska w Krakowie wynosi blisko 5 minut jazdy samochodem. Outlet mieści się w pobliżu autostrady A4 i ważnych dróg krajowych.

O FACTORY Kraków

FACTORY Kraków jest największym centrum outletowym w południowej Polsce. Na 21 300 m² powierzchni handlowej gromadzi 106 sklepów znanych marek polskich i światowych.  Wśród marek, obecnych w centrum są m.in. Trussardi, Calvin Klein, Guess, Bialcon, Tommy Hilfiger, Wrangler, Levi’s, Gino Rossi, Converse, Geox, Kazar, Adidas, Nike, 4F, New Balance, Ochnik, Puccini, Wittchen, czy Apart.

Centrum zarządzane jest przez NEINVER, wiodącego zarządcę centrów outletowych w Hiszpanii i Polsce oraz drugiego pod względem wielkości w Europie. W Polsce NEINVER obecnie zarządza siecią czterech outletów FACTORY: w Warszawie (FACTORY Annopol i FACTORY Ursus), Poznaniu  i Krakowie. A także Silesia Outlet w Gliwicach oraz parkiem handlowym Futura w Krakowie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *