Netto szuka nowego dyrektora generalnego

Podpisywanie umowy

Ten post dostępny jest także w języku: English

Po zmianach związanych z przejęciem sklepów Tesco, sieć postanowiła wdrożyć zmiany także w kadrze zarządzającej. Obecnie Janusza Strokę, który pełnił funkcję dyrektora generalnego od 2018 roku zastąpił wiceprezes wykonawczy Mark Nielsen, będący członkiem Komitetu Wykonawczego Sailing Group.

Mark Nielsen objął funkcję tymczasowo. Jest on członkiem Komitetu Wykonawczego Salling Group, a w ostatnich ośmiu latach odpowiadał sieć hipermarketów Bilka w Danii. Netto planuje powołanie nowego dyrektora już w tym roku. Nowy dyrektor generalny będzie odpowiadał za dalszą ekspansję  na polskim rynku. Między innymi jego zadaniem będzie dokończenie procesu rebrandingu sieci Tesco, która została przejęta przez Netto w marcu tego roku.

Janusz wykonał znakomitą pracę na rzecz Netto Polska w ciągu ostatnich trzech i pół roku. Wzmocnił strukturę organizacyjną sieci, znacząco podniósł jej wizerunek i wdrożył naszą nową koncepcję sklepów Netto 3.0. Zasługuje na wielkie uznanie i pochwały za swe osiągnięcia. – mówi Michael Løve.

Dynamiczny rozwój sieci

Po zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Netto przejęło brytyjską sieć Tesco. Transakcja dotyczyła 301 sklepów oraz dwóch centrów dystrybucyjnych. Obecnie trwa proces transformacji, natomiast planem na najbliższe półtora roku jest podwojenie liczby placówek.

Polski rynek dla sieci Netto okazał się sprzyjający, zarówno ze względu  na odnotowane wzrosty, ale także na dokonane inwestycje, a także te, które są w planach. Sieć w najbliższym czasie zamierza zainwestować 900 mln zł w przekształcenie placówek zgodnie z koncepcją Netto 3.0. Na koniec 2020 r. w ramach Netto 3.0 działało około 150 sklepów.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *