Glovo rośnie w dowozie posiłków

Ten post dostępny jest także w języku: Glovo rośnie w dowozie posiłkówEnglish

Aplikacja mobilna Glovo, która specjalizuje się w dostawach na życzenie, właśnie przekroczyła 1 milion pobrań w Polsce (App Store i Google Play). Chociaż przy pomocy Glovo można zamówić szeroką gamę produktów, jest powszechnie wykorzystywana do dostaw jedzenia.

Glovo w Polsce: 1 mln pobrań aplikacji

Glovo działa w Polsce od lipca 2019 r., po przejęciu PizzaPortal.pl. Ideą aplikacji jest możliwość zamówienia „czegokolwiek”, a dostawa ma miejsce w  mniej niż godzinę. Glovo posiada w Polsce ponad 2,7 tys. punktów partnerskich, w tym restauracje McDonald’s i KFC oraz sklepy Biedronka i Carrefour. Aplikacja działa w 30 miastach w Polsce, ale Glovo zapowiada systematyczne poszerzanie oferty i rozwój wszystkich kategorii zamówień. Ogółem, na całym świecie z aplikacji korzysta około 2,6 mln użytkowników miesięcznie. Jest ona dostępna w 22 krajach i około 550 miastach.

Najliczniejszą grupę użytkowników Glovo w Polsce stanowią osoby w wieku 26-35 lat. Nieznacznie częściej są to kobiety. Jak informuje Glovo, użytkownicy najczęściej korzystają z aplikacji w piątek i sobotę w godzinach 17-19. Przed pandemią koronawirusa znaczna liczba zamówień miała miejsce w porze lunchu, ale z powodu przejścia znacznej liczby biur w tryb pracy zdalnej, statystyka ta uległa zmianie. Obecnie zamówienia dokonywane są przez cały dzień. Zdaniem firmy, może mieć na to wpływ także szersza oferta w segmencie zakupów spożywczych.

Polacy chętnie zamawiają na dowóz

Jak wynika z raportu PMR „Rynek HoReCa w Polsce 2020”, rynek dowozu posiłków mocno się rozwija. Zamawianie jedzenia przez telefon w dalszym ciągu odgrywa ogromną rolę, ale coraz częściej Polacy składają zamówienia przez internet (w tym za pomocą mobilnych aplikacji). Sprzyja temu niewątpliwie obecność i rosnąca w ostatnim czasie popularność na polskim rynku agregatorów, którzy skupiają oferty różnego typu restauracji, organizując dostawę jedzenia od nich do klienta.

czestosc zamawiania jedzenia na dowoz horeca pmr

Glovo rośnie w dowozie posiłków
Glovo rośnie w dowozie posiłków
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.