Glovo rośnie w dowozie posiłków

Glovo Prime za darmo przez miesiąc dla nowych użytkowników

Ten post dostępny jest także w języku: English

Aplikacja mobilna Glovo, która specjalizuje się w dostawach na życzenie, właśnie przekroczyła 1 milion pobrań w Polsce (App Store i Google Play). Chociaż przy pomocy Glovo można zamówić szeroką gamę produktów, jest powszechnie wykorzystywana do dostaw jedzenia.

Glovo w Polsce: 1 mln pobrań aplikacji

Glovo działa w Polsce od lipca 2019 r., po przejęciu PizzaPortal.pl. Ideą aplikacji jest możliwość zamówienia „czegokolwiek”, a dostawa ma miejsce w  mniej niż godzinę. Glovo posiada w Polsce ponad 2,7 tys. punktów partnerskich, w tym restauracje McDonald’s i KFC oraz sklepy Biedronka i Carrefour. Aplikacja działa w 30 miastach w Polsce, ale Glovo zapowiada systematyczne poszerzanie oferty i rozwój wszystkich kategorii zamówień. Ogółem, na całym świecie z aplikacji korzysta około 2,6 mln użytkowników miesięcznie. Jest ona dostępna w 22 krajach i około 550 miastach.

Najliczniejszą grupę użytkowników Glovo w Polsce stanowią osoby w wieku 26-35 lat. Nieznacznie częściej są to kobiety. Jak informuje Glovo, użytkownicy najczęściej korzystają z aplikacji w piątek i sobotę w godzinach 17-19. Przed pandemią koronawirusa znaczna liczba zamówień miała miejsce w porze lunchu, ale z powodu przejścia znacznej liczby biur w tryb pracy zdalnej, statystyka ta uległa zmianie. Obecnie zamówienia dokonywane są przez cały dzień. Zdaniem firmy, może mieć na to wpływ także szersza oferta w segmencie zakupów spożywczych.

Polacy chętnie zamawiają na dowóz

Jak wynika z raportu PMR „Rynek HoReCa w Polsce 2020”, rynek dowozu posiłków mocno się rozwija. Zamawianie jedzenia przez telefon w dalszym ciągu odgrywa ogromną rolę, ale coraz częściej Polacy składają zamówienia przez internet (w tym za pomocą mobilnych aplikacji). Sprzyja temu niewątpliwie obecność i rosnąca w ostatnim czasie popularność na polskim rynku agregatorów, którzy skupiają oferty różnego typu restauracji, organizując dostawę jedzenia od nich do klienta.

czestosc zamawiania jedzenia na dowoz horeca pmr

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *