JOKR- nowa platforma e-commerce na polskim rynku

Laptop

Ten post dostępny jest także w języku: English

Startup JOKR postanowił uruchomić globalną platformę, umożliwiającą dostarczenie zakupów do klienta w ciągu 15 minut. Jednym z pierwszych miejsc poza miastami Stanów Zjednoczonych czy Ameryki Łacińskiej, jest Warszawa.

JOKR to aplikacja mobilna, która opiera swoją działalność na dostarczaniu produktów spożywczych i nie tylko do konsumenta w bardzo krótkim czasie. Możliwe jest to dzięki zlokalizowanych w wybranych dzielnicach miastach tzw. dark stores, czyli magazynów, które dostosowane są do potrzeb interesariuszy w danej lokalizacji.

Twórcą JOKR jest Ralf Wenzel, były członek zarządu SoftBank i Delivery Hero oraz współzałożyciel marki Foodpanda. Platforma ta wspierana jest między innymi przez wspomniany wyżej  SoftBank, Tiger Global, który miał okazję wesprzeć setki spółek w ponad 30 krajach – m.in. w Facebook, LinkedIn, Spotify czy Stripe, HV Capital mający na swoim koncie pomoc około 200 firmom, takim jak Zalando, Delivery Hero, Westwing oraz Flixbus, a także  polski fundusz Market One Capita, który zainwestował Packhelp, Docplanner czy Brainly.

Powrót platformy Lisek.app z wykorzystaniem „dark store”

Podobną strategię objęła platforma Lisek, która zaliczyła swój debiut na warszawskim rynku już w 2018 r. Wstrzymano jej działalność w 2020 r., po to by dostosować usługi do potrzeb swoich klientów. Tym razem Lisek rozpoczął działalność na warszawskim Wilanowie i planuje dalszą ekspansję. Celem Liska jest dostarczanie zakupów konsumentom maksymalnie do 10 minut, a jego oferta bazować ma przede wszystkim na produktach spożywczych w rozszerzeniu o produkty przemysłowe oraz artykuły świeże. Wyróżniającym aspektem na rynku jest funkcjonowanie sklepu także w niedziele niehandlowe, ze względu na działalność w postaci e-commerce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *