Kolejny gracz na spożywczym rynku e-handlu

Frisco zawita w Krakowie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Empik Marketplace zamierza w marcu uruchomić na swojej platformie kategorię Delikatesy, informują Wiadomości Handlowe. Już teraz oferta spożywcza platformy jest szeroka, ale ma zostać wydzielona w ramach osobnej kategorii w menu.

W pierwszym etapie projektu, Empik skupi się na żywności ekologicznej. Spółka chce współpracować z lokalnymi producentami – sprzedającymi produkty tradycyjne i wysokiej jakości. W ofercie znajdują się również kawa, herbata czy słodycze. W przypadku tej ostatniej kategorii, Empik planuje współpracę zarówno z markami szeroko znanymi na rynku, jak i z tymi niszowymi.

Oferta FMCG nie ogranicza się do produktów spożywczych. Obejmuje również chemię gospodarczą. Ta kategoria, w opinii spółki, ma przed sobą bardzo dobre perspektywy rozwoju w kanale online.

Okiem eksperta PMR

Agnieszka Skonieczna
Retail Business Unit Director

Rok 2020 to okres niezwykle szybkiego rozwoju sprzedaży internetowej we wszystkich kategoriach, ale na rynku spożywczym był on wyjątkowo dynamiczny. Popyt napędzała niezbędność produktów spożywczych do codziennego funkcjonowania, a co za tym idzie, konieczność ich regularnych zakupów. 

Chociaż według prognoz PMR, w 2021  r. dynamika rynku e-spożywczego wyhamuje w porównaniu do rekordowego wzrostu osiągniętego w 2020 r., nadal będzie najwyższa spośród wszystkich kanałów na rynku spożywczym. Obecny rok już na początku przyniósł kilka ciekawych inwestycji. W styczniu do polski weszła Barbora (Maxima Grupe), największy operator e-handlu żywnością oraz artykułami codziennego użytku w krajach bałtyckich. Spółka jest graczem pure e-commerce i aktualnie działa wyłącznie w Warszawie. Poza rynek warszawski wyszło natomiast Auchan, które od lutego dowozi zakupy do domu także we Wrocławiu. Do Wrocławia, pod koniec 2020 r., weszło także Frisco.

Według nieoficjalnych informacji, na rynek polski chce wejść również czeski Rohlik.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *