Lider rynku obuwniczego otworzył sklep online

budynek sklepu ccc

Niezaprzeczalny lider rynku obuwniczego –  Grupa CCC – z końcem czerwca uruchomił sprzedaż online poprzez stronę ccc.eu. CCC był ostatnim detalistą, który nie posiadał sklepu internetowego.

Z końcem czerwca, lider rynku obuwniczego, CCC uruchomił długo wyczekiwany sklep internetowy. Jak dotąd produkty zakupione przez stronę internetową można odbierać poprzez dostawę do domu. Jednak można się spodziewać, że detalista podejmie kroki w celu rozszerzenia dostawy o sklepy sieci.

Co więcej, od sierpnia 2018 roku poprzez stronę internetową CCC działała usługa „Reserve&Collect” polegająca na rezerwacji produktu i jego odbiorze w wybranym sklepie. Również od końca lutego jest to możliwe poprzez aplikację mobilną. Ponadto jak poinformował PAP Biznes Wojciech Lachota z Grupy CCC, do końca lipca ma zostać uruchomiona możliwość kupowania produktów z dostawą za pomocą aplikacji.

Mocny początek sklepu internetowego

Spółka poinformowała, że w ciągu kilku dni od jego oficjalnego uruchomienia sklepu internetowego, wygenerowanych zostało ponad 5 tys. zamówień. Łączny przychód z tych zamówień przekroczył 1 mln zł.

Grupa CCC liczy w tym roku na kilkadziesiąt mln zł sprzedaży w sklepie internetowym CCC, uruchomionym z końcem czerwca w pełnej funkcjonalności – poinformował PAP Biznes prezes Marcin Czyczerski.

Sklep internetowy CCC funkcjonuje aktualnie tylko w Polsce. Jednak  w planach jest również jego uruchomienie na pięciu kolejnych rynkach, na których działa już CCC. Proces ten ma się zakończyć do końca pierwszego kwartału 2020 roku.

Grupa CCC w Polsce

Grupa Kapitałowa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia, a także największym jego producentem. W 2018 r. grupa zrealizowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży równe 4,73 mld zł wobec 3,94 mld zł w 2016 r., co oznacza 20% wzrost. Przychody ze sprzedaży detalicznej grupy w Polsce w 2017 r. wyniosły 2,06 mld zł, o 1,66% więcej r/r. Sprzedaż w salonach porównywalnych sieci w Polsce zmalała o 7,9%.

Firma skupia się na oferowaniu produktów o korzystnej relacji ceny do jakości oraz na strategii fast fashion, która zakłada dostarczanie do sklepów kilku tysięcy różnych modeli w ciągu sezonu. Krótkie serie mają gwarantować wysoką odwiedzalność sklepów i częstotliwość zakupów.

Grupa CCC działa już w segmencie e-commerce m.in. poprzez spółkę eobuwie. pl. W pierwszym kwartale segment e-commerce wygenerował prawie 290 mln zł sprzedaży, wykazując wzrost o 71% w porównaniu do analogicznego okresu 2018 roku. Największymi rynkami eobuwie. pl są Polska, Rumunia i Węgry.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *