„Żabkomaty”- nowe rozwiązanie sieci Żabka

Ten post dostępny jest także w języku: English

Projekt Żabkomatów jest już gotowy, obecnie maszyna testowana jest w jednym z poznańskich sklepów. Za niedługo mają pojawić się w większej ilości placówek.

Zautomatyzowany odbiór przesyłek

Żabkomaty będą znajdować się wewnątrz sklepów, dlatego godziny dostępu będą takie jak obowiązujące godziny otwarcia konkretnych punktów. Dostosowane będą do sklepów typu convenience, a zatem charakteryzują się przede wszystkim niewielkim rozmiarem. Wyprodukowane zostały przez polską firmę Retail Robotics. Całym systemem zarządza „robot kartezjański”, poruszający się w kilku osiach. Klient będzie mógł skorzystać z usługi sam, bez pomocy pracowników, wpisując odpowiedni kod na panelu.

Rozwój technologiczny sklepów Żabka

Z roku na rok można zaobserwować wzrost ilości sklepów (aktualnie ponad 6 tysięcy placówek w Polsce), a także coraz większe zainteresowanie wśród klientów. Zatem, aby zaspokoić oczekiwania konsumentów, Żabka wprowadziła już aplikację Żappka, która umożliwia zbieranie punktów, następnie pojawił się system płatności Żappka Pay. Ponadto, opracowywany jest również system sprzedaży internetowej, z odbiorem osobistym, a także z dostawą do domu. Społeczeństwo w tych czasach zwraca dużą uwagę na szybkość zakupów oraz wygodę. Wciąż szukają coraz to nowych udogodnień. O korzyściach płynących z takich rozwiązań przekonaliśmy się w ostatnich miesiącach, podczas pandemii COVID-19.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *