Żabka: Ponad 50 sklepów sezonowych

zabka sklep sezonowy

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jak co roku, sieć sklepów convenience Żabka uruchamia sklepy sezonowe. W tym roku takich placówek działa 52, z czego większość w miejscowościach zlokalizowanych nad Bałtykiem.

Standardowe godziny otwarcia, ale ponadnormatywny ruch

Placówki sezonowe uruchamiane są najczęściej w formie modułowej. Ich ideą jest umożliwienie szybkich zakupów, w czasie spaceru lub w drodze na plażę. Żabka zapewnia franczyzobiorcom pawilon wraz z całym wyposażeniem i umożliwia prowadzenie punktu zgodnie ze standardami sieci. Według spółki, takie placówki to szansa dodatkowego zarobku dla franczyzobiorców, którzy prowadzą całoroczne sklepy w tradycyjnych lokalizacjach.

Największym wyzwaniem w placówkach sezonowych jest dobranie odpowiedniej załogi. Taki sklep wymaga bowiem znacznie większej liczby osób na zmianie i bardzo sprawnej obsługi, w porównaniu z tradycyjną placówką. Dostawy do placówek sezonowych realizowane są dwa razy dziennie, a sklepy czynne są w standardowych dla Żabki godzinach, tj. pomiędzy 6 a 23. Będą funkcjonowały do września.

Lider segmentu convenience nie zwalnia tempa

W tym roku sezonowe sklepy Żabki działają m.in. w Dziwnówku, Jarosławcu, Władysławowie, Mrzeżynie i Łebie. W tym sezonie po raz pierwszy modułowa Żabka pojawiła się także w Okunince, miejscowości letniskowej nad Jeziorem Białym w woj. lubelskim.

Żabka jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej ponad 6,3 tys. placówek Żabka. W nowym formacie, wzbogaconym o szeroki wachlarz usług dodatkowych, funkcjonuje już ponad 6 tys. sklepów. Według danych PMR, w 2020 r. udział Żabki w segmencie convenience pod względem wartości sprzedaży przekroczy 47%. Sklepy Żabki są odwiedzane codziennie przez ponad 2 miliony klientów, a 12 milionów konsumentów mieszka nie dalej niż 300 m od najbliższej Żabki.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.