Apart liderem na rynku biżuterii

Ten post dostępny jest także w języku: English

Marka Apart zamknęła miniony rok jako lider sprzedaży w swojej branży, a jej pozycja jest obecnie niezachwiana. To efekt najbardziej rozwiniętej dystrybucji w kategorii biżuterii i zegarków. Produkty marki można już kupić w ponad 200 salonach w całej Polsce oraz sklepie internetowym firmy.

Obecna na polskim rynku już od lat 70. Firma jest liderem na polskim rynku zarówno pod względem wartości sprzedaży, jak i liczby salonów. W 2017 r. jej przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 655 mln zł i były o 4,1% wyższe od osiągniętych rok wcześniej. Co więcej, przychody spółki w ciągu pięciu ostatnich lat rosły średnio na poziomie 6,8%. Od kilku lat firma dynamicznie rozwija swoją sieć sprzedaży. Na koniec marca 2019 r. sieć detaliczna grupy liczyła w sumie 209 sklepów.

Spółka Apart jest największą firmą specjalizującą się w sprzedaży biżuterii w Polsce. Na dwóch kolejnych pozycjach plasują się W.Kruk oraz Yes. Niemniej jednak Apart wyprzedza zdecydowanie konkurentów, notując sprzedaż wyższą od łącznych obrotów rywali.

Polski rynek to za mało

Co więcej, spółka planuje również ekspansję poza rodzimym krajem. Jak podaje Rzeczpospolita, polska sieć z końcem roku przejęła spółkę New Presence Jewels posiadającą sieć ponad 20 salonów sprzedaży w Czechach. Docelowo sklepy czeskiej marki zostaną zastąpione marką Apart.

O autorze

Karolina Szałas

Retail Market Analyst

Analityk z ponad trzyletnim doświadczeniem w analizie rynku handlu detalicznego. Obszary specjalizacji: rynek odzieży i obuwia, rynek artykułów kosmetycznych oraz handel internetowy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *