Apart liderem na rynku biżuterii

This post is also available in: English

Marka Apart zamknęła miniony rok jako lider sprzedaży w swojej branży, a jej pozycja jest obecnie niezachwiana. To efekt najbardziej rozwiniętej dystrybucji w kategorii biżuterii i zegarków. Produkty marki można już kupić w ponad 200 salonach w całej Polsce oraz sklepie internetowym firmy.

Obecna na polskim rynku już od lat 70. Firma jest liderem na polskim rynku zarówno pod względem wartości sprzedaży, jak i liczby salonów. W 2017 r. jej przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 655 mln zł i były o 4,1% wyższe od osiągniętych rok wcześniej. Co więcej, przychody spółki w ciągu pięciu ostatnich lat rosły średnio na poziomie 6,8%. Od kilku lat firma dynamicznie rozwija swoją sieć sprzedaży. Na koniec marca 2019 r. sieć detaliczna grupy liczyła w sumie 209 sklepów.

Spółka Apart jest największą firmą specjalizującą się w sprzedaży biżuterii w Polsce. Na dwóch kolejnych pozycjach plasują się W.Kruk oraz Yes. Niemniej jednak Apart wyprzedza zdecydowanie konkurentów, notując sprzedaż wyższą od łącznych obrotów rywali.

Polski rynek to za mało

Co więcej, spółka planuje również ekspansję poza rodzimym krajem. Jak podaje Rzeczpospolita, polska sieć z końcem roku przejęła spółkę New Presence Jewels posiadającą sieć ponad 20 salonów sprzedaży w Czechach. Docelowo sklepy czeskiej marki zostaną zastąpione marką Apart.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.