Auchan zamyka kolejne hipermarkety

Półki w hipermarkecie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Auchan poinformował o likwidacji kolejnych dwóch hipermarketów w Polsce. Po planowanych zamknięciach sieć będzie liczyć 70 sklepów.

Niskie obroty przyczyną zamknięcia

Auchan, wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej obecna w Polsce od 1996 r. podjął decyzję o zamknięciu dwóch hipermarketów w Grudziądzu i Lublinie, które nastąpią 27 września. Już w czerwcu wydane zostały komunikaty o zamknięciu sklepów w Dąbrowie Górniczej oraz Mysłowicach. Były to dawne hipermarkety Real, które Auchan przejął w 2015 roku. Ich zamknięcie natomiast ma nastąpić już z końcem sierpnia bieżącego roku.

Bezpośrednią przyczyną likwidacji okazała się niewystarczająca rentowność, która jest skutkiem niskich obrotów oraz niekorzystnych warunków wynajmu. Rozwiązanie to wiąże się ze zwolnieniami grupowymi pracowników sieci, którzy mają mieć zapewnione odpowiednie odprawy.

Hipermarkety schodzą na dalszy plan

Pod koniec 2019 roku w Polsce działały 74 hipermarkety Auchan, po planowanych zamknięciach ilość ta zmniejszy się do 70 sklepów. Z podobnymi problemami zmaga się sieć Tesco, która stopniowo znika z terenu Polski. Jak widać duże hipermarkety straciły swą popularność ze względu na coraz większe zainteresowanie małymi dyskontami. Społeczeństwo w obecnych czasach stawia na wygodę oraz oszczędność czasu, dlatego duże sklepy nie są już tak oblegane jak wcześniej.

Kanał hipermarketów od kliku ostatnich lat przeżywa największe problemy wśród sklepów wielkopowierzchniowych, a jego udział w rynku spada. Według danych PMR, w latach 2017-2020 odnotował on wręcz spadki wartości.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *