Biedronka rozpoczyna współpracę z aplikacją Too Good To Go

paczka z jedzeniem

Ten post dostępny jest także w języku: English

Sieć Biedronka postanowiła podjąć współpracę z aplikacją Too Good To Go, która skupia się na minimalizowaniu marnowania żywności.  Jest to pilotażowy projekt, który obejmuje obecnie pięć sklepów Biedronka w Warszawie.

Biedronka rozpoczęła testowy projekt, który obejmuje współpracę z aplikacją, działającą na rzecz niemarnowania jedzenia – Too Good To Go. Póki co w inicjatywę włączyło się pięć sklepów Biedronka na terenie Warszawy – sklepy przy ulicach Nocznickiego 29, Kopijników 6, Magicznej 22, Kochanowskiego 45/47, Korotyńskiego 23. Dzięki temu klienci mogą zakupić paczki-niespodzianki (owocowo-warzywne lub mix produktów, zawierający owoce, warzywa, mięso, ciasta oraz pieczywo) w cenie 11,99 zł.

Jest to kolejna sieć, która włącza się w tego typu inicjatywę. W ubiegłym roku sieci takie jak Auchan czy Carrefour dołączyły do aplikacji Too Good To Go, natomiast Lidl wystartował ze swoją autorską akcją „Kupuję, nie marnuję”.

Dzięki aplikacji Too Good To go, od lipca 2019 roku do idei ograniczania marnowania żywności włączyło się prawie 800 tys. użytkowników w 18 miastach Polski. W maju tego roku „uratowano” milionową paczkę. Aby skorzystać z usługi należy zarezerwować paczkę w jednym z dostępnych miejsc, opłacić poprzez aplikację i odebrać w określonym lokalu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *