Castorama: do 2023 r. wszystkie doniczki będą robione z materiałów z recyklingu

Castorama: do 2023 r. wszystkie doniczki będą robione z materiałów z recyklingu

Ten post dostępny jest także w języku: English

40 proc. roślin sprzedawanych w Castoramie znajduje się w doniczkach z recyklingu. Do 2023 roku, Castorama planuje sprzedawać rośliny wyłącznie w opakowaniach zrobionych z materiałów z odzysku.

W ramach strategii zrównoważonego rozwoju, Castorama, należąca do Grupy Kingfisher, deklaruje, że do roku 2023 r., wszystkie doniczki dla roślin dostępnych w sklepie będą zrobione z materiałów z odzysku. Również palety pod roślinami będą składać się wyłącznie z biodegradowalnych materiałów – papieru i kartonu.

Decyzja ta jest również motywowana dużym popytem na rośliny wśród klientów – korzystanie z materiałów bezpiecznych dla środowiska, pozwoli na znaczne ograniczenie zużycia plastiku rocznie.

Castorama Polska to sieć sklepów z artykułami budowlanymi i artykułami do wykończenia wnętrz DIY, aktywny na polskim rynku od 1997 roku.  Sieć prowadzi sprzedaż w 88 lokalizacjach w Polsce, również w formie usług online. Castorama Polska sp. z.o.o. jest częścią międzynarodowej spółki Kingfisher plc, która posiada niemal 1200 sklepów w 10 krajach europejskich.

Podobne wpisy