Empik wprowadza program partnerski dla… influencerów

telefon-instagram-flatlay

Ten post dostępny jest także w języku: English

Sklep internetowy empik.com ruszył właśnie z programem partnerskim. Skierowany jest on do influencerów, którzy w zamian za prowizję od sprzedaży i dodatkowe bonusy mogą promować produkty z oferty sklepu. Według Empiku, to pierwsze tego typu stałe rozwiązanie na rynku polskim.

Media społecznościowe czy machiny biznesowe?

Siła mediów społecznościowych jest w obecnych czasach bardzo duża. Nie jest tajemnicą, że są one także wykorzystywane na dużą skalę do promowania produktów. Najbardziej rozpoznawalni polscy influencerzy mogą liczyć na wysokie zarobki za tzw. posty sponsorowane, chociaż daleko im jeszcze do gwiazd zza oceanu. Nieoficjalnie mówi się, że Kylie Jenner za jeden taki post na Instagramie zgarnia aż 1,2 mln $!

Główną zalet dobrze przeprowadzonych kampanii w mediach społecznościowych jest to, że są one podobne do treści organicznych, które się w takich serwisach pojawiają. Dodatkowo, poziom zaufania do obserwowanych w mediach społecznościowych twórców i ich rekomendacje mogą wywoływać efekt zbliżony do opinii osób znajomych. Dzięki temu skuteczność takiej promocji jest wysoka.

Program partnerski dla młodych i ambitnych

Te trendy postanowił wykorzystać empik.com ruszając z programem partnerskim skierowanym do influencerów. Jego idea jest prosta i zakłada promowanie wybranych przez daną osobę produktów w zamian za wynagrodzenie. Empik przewiduje trzy rodzaje wynagrodzenia: CPS (cost per sale, czyli prowizja od sprzedaży produktu, może to być nawet 4%), CPC (cost per click, czyli prowizja od każdego kliknięcia w reklamę) lub w modelu hybrydowym. Promocja może odbywać się na blogu, YouTube, Facebooku, Instagramie, Tik Toku czy w innych mediach społecznościowych.

Empik podkreśla, że program skierowany jest „do młodych, ambitnych influencerów, którzy pragną podzielić się ze światem własnymi pasjami i chcą wzmocnić swoją pozycję”. Od momentu startu w drugim tygodniu września na platformie zarejestrowało się ponad 200 twórców internetowych. Przed przystąpieniem do programu każde konto jest weryfikowane, a zgłoszenia rozpatrywane są indywidualnie.

Jak wynika z raportu PMR, empik.com jest w pierwszej dziesiątce największych e-sklepów w Polsce.

O autorze

Agnieszka Skonieczna

Retail Business Unit Director

Analityk z ponad dwunastoletnim doświadczeniem. Kieruje działem Retail. Obszary specjalizacji: rynek spożywczy, rynek DIY oraz rynek wyposażenia wnętrz.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.