InPost z dostawą tego samego dnia

InPost

Ten post dostępny jest także w języku: English

InPost wprowadził usługę Same Day Delivery, mającą skrócić czas oczekiwania na przesyłkę, którą klienci będą mogli odebrać jeszcze tego samego dnia. Na razie usługa jest dostępna tylko w Łodzi i Warszawie, ale spółka już zapowiedziała, że z nowej funkcji już wkrótce będą mogli korzystać klienci w 20 największych polskich miastach.

Polski rynek e-commerce stale się rozwija, a coraz więcej firm zawraca uwagę na czas dostawy przesyłek. Jak wynika z badania Gemius, 33% ankietowanych wskazało, że skrócony czas dostawy zachęciłby ich do częstszych zakupów przez Internet. Dla aż 95% z nich optymalnym czasem otrzymania zamówień jest 8 godzin, a dla 86% respondentów – 12 godzin. Szybkość dostaw jest ważnym czynnikiem nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również biznesowych. Jak pokazuje badanie Mobile Institute dla Santander Bank Polska, aż 50% sprzedawców B2B uważa, że szybkość dostaw i ich terminowość w największym stopniu wpływają na ocenę handlu elektronicznego.

InPost spełnia oczekiwania klientów

Nowa usługa InPost ma być odpowiedzią na wciąż rosnące wymagania klientów. Według prezesa zarządu, Rafała Brzoski, aż 80% klientów przyznaje, że szybsze przesyłki zwiększą ich zakupy internetowe, a usługa Same Day Delivery, za którą nie będzie pobierana żadna dodatkowa opłata, podniesie poprzeczkę dla wszystkich graczy na rynku.

Usługa Same Day Delivery działa od 14 września w Łodzi i Warszawie, a klienci z tych miast mogą otrzymać swoje przesyłki tego samego dnia, jeśli do godziny 16.30 trafią one do centrum dystrybucji. Wtedy przesyłki są dostarczane do wybranego paczkomatu. Co ważne, w przypadku paczek przekazanych do centrum dystrybucji w odpowiedniej godzinie, firma InPost postara się dostarczyć przesyłki jeszcze tego samego dnia, a na szybkość dostawy nie wpłynie integracja e-sklepu z InPostem lub jej brak, czy też wybór opcji „dostawa następnego dnia” lub „dostawa weekendowa” przez klienta.

Popularność paczkomatów InPost

Jak wynika z badania Gemius, chociaż 55% ankietowanych Polaków wybiera dostawę kurierem do domu lub pracy, wciąż największą popularnością cieszy się dostawa do maszyny paczkowej. Tę opcję wybiera aż 61% badanych.

Według prezesa zarządu InPost usługa Same Day Delivery jest wynikiem prowadzonych przez ostatnie lata inwestycji, dzięki którym powstały dziesiątki nowych oddziałów. Zwiększyła się również liczba paczkomatów dostępnych w całej Polsce. Ważnymi elementami inwestycji były też procesy oraz infrastruktura IT, a także flota tysięcy samochodów, w tym również tych elektrycznych.

Podobne wpisy