Kolejna platforma internetowa debiutuje na GPW

online shopping smartphone

Ten post dostępny jest także w języku: English

Niemal równolegle z głośno komentowanym debiutem Allegro, swój prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego złożyła spółka Wearco, właściciel platformy internetowej Answear.com. Tym samym, prawdopodobnie jeszcze w 2020 r. dołączy do grona spółek publicznych notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Platforma Answear.com działa od 2011 roku sprzedając odzież, obuwie i akcesoria. Platforma oferuje 80 tys. produktów ok. 350 marek modowych. Istotną częścią oferty są te z segmentu premium (np. Diesel, Guess Jeans, CK, Tommy Hilfiger, Valentino, DKNY). Produkty z niższej półki cenowej są oparte głównie o markę własną Answear LAB.

7 krajów Europy Środkowo-Wschodniej

Spółka Wearco (w trakcie zmiany nazwy na Answear.com S.A.) jest obecna na siedmiu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej: w Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Ukrainie, Słowacji oraz na Węgrzech. Co ciekawe, żaden z tych rynków nie stanowi więcej niż 30% udziału w całkowitych przychodach. W 2019 roku przychody wyniosły 311,2 mln zł, o 41% więcej niż w 2018. Bieżący rok przyniósł skokowy wzrost zainteresowania zakupami online, podała spółka.

Więcej na temat rynku odzieży i obuwia w najnowszym raporcie PMR: Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce 2020. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *