Orlen wchodzi na rynek usług kurierskich

Orlen wchodzi na rynek usług kurierskich

Ten post dostępny jest także w języku: English

PKN Orlen chce uruchomić sieć własnych automatów paczkowych. Inwestycja ma być wykorzystaniem potencjału przejętej spółki RUCH, która ma być odpowiedzialna za usługi kurierskie „Orlen paczka”. Usługa, która będzie dostępna już jesienią, ma stanowić konkurencję dla paczkomatów InPost.

PKN Orlen już we wrześniu planuje uruchomić usługę „Orlen paczka”, dzięki której klienci będą mogli odebrać paczkę w automatach paczkowych, które pojawią się w wielu polskich miastach. Na początku ma to być ok. 200 punktów dostępnych całodobowo. Paczki będzie można odebrać bezdotykowo, za pomocą aplikacji mobilnej, a czas dostawy powinien wynosić 1-2 dni. Do końca 2021 r. Orlen chce umożliwić klientom odbieranie, a także nadawanie paczek zarówno w automatach paczkowych, jak i na stacjach benzynowych oraz w punktach sprzedaży RUCH, a takich punktów kurierskich ma być aż 5,5 tysiąca. Orlen zapowiedział rozbudowę sieci automatów paczkowych, która do końca 2022 r. ma liczyć ok. 2 tys. urządzeń.

Za współpracę z e-sklepami odpowiada RUCH, który oferuje sklepom pomoc w procesie integracji z nową usługą kurierską. Dodatkowo sklepy on-line mogą liczyć na wsparcie handlowe i marketingowe ze strony spółki. Jak podaje Orlen, usługa będzie dostępna na platformach e-commerce w Polsce, a e-sklepy będą mogły się z nią zintegrować w prosty sposób.

Orlen, dzięki usłudze „Orlen paczka”, wejdzie na rynek usług kurierskich i będzie konkurować z takimi firmami jak InPost czy Allegro. InPost, który w ostatnim czasie prowadzi wiele inwestycji, tj. wprowadzenie lodówkomatów czy współpraca z Amazonem, jest jednym z większych graczy wśród firm kurierskich, a dużym zainteresowaniem cieszą się spopularyzowane przez firmę paczkomaty. Również Allegro wprowadza nowe rozwiązania w zakresie automatów paczkowych, oferując ekologiczne punkty odbioru, a do końca 2021 r. klienci będą mogli skorzystać z 1500 automatów paczkowych sygnowanych logo Allegro.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *