Markowa odzież używana w Auchan

ubrania na wieszakach

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zgodnie z konceptem „Nowe Życie by Auchan” sieć postanowiła wprowadzić do sprzedaży ofertę odzieży używanej. Jest to projekt realizowany we współpracy z firmą Patatam. Obecnie specjalnie wydzielone strefy można znaleźć w pięciu hipermarketach. Poszerzenie tego konceptu może nastąpić w drugiej połowie bieżącego roku.

We współpracy z francuską firmą Patatam, która specjalizuje się sprzedażą odzieży używanej, Auchan uruchomił strefy z ubraniami z drugiej ręki w pięciu lokalizacjach: Warszawa Jubilerska, Warszawa Wola, Katowice Reńców, Kraków Bronowice oraz Kraków Bora. Rozszerzenie usługi planowane jest na drugą połowę tego roku. Oferta obejmuje odzież damską, męską oraz dziecięcą w progu cenowym od 7 zł do 35zł w zależności od grupy produktów. Dostępne będą ubrania znanych na całym świecie marek, między innymi: Tommy Hilfiger, Guess, Ralph Lauren, Calvin Klein, Mango, Zara czy H&M.

Działanie w sposób zrównoważony

Koncept „Nowe Życie by Auchan” wpisany jest w strategię CSR #Auchan 2022, która stanowi ważny krok w działalności sieci na rzecz zmniejszenia wpływu na środowisko. Ten projekt opiera się na zasadach gospodarki obiegu zamkniętego, czyli recyklingu i ponownym użyciu. Dzięki temu możliwe będzie ograniczenie zużycia wody i zmniejszenie śladu węglowego.

Musimy pamiętać, że tylko niewielki procent tekstyliów na całym świecie jest poddawanych recyklingowi. Polscy klienci coraz częściej chcą mieć realny wpływ na środowisko np. poprzez dłuższe użytkowanie produktów, dokonują świadomych wyborów, także na modę patrzą pod kątem ekologii. Możliwość kupienia używanej odzieży znanych i cenionych marek idealnie wpisuje się w ten trend. Koncept Nowe Życie by Auchan to także ważny element strategii Auchan 2022. Wierzymy, że nasi klienci pozytywnie przyjmą naszą propozycję, pierwsze opinie są bardzo zachęcające – mówi Radosław Dac, dyrektor Produktów Auchan Retail Polska.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *