Karl Lagerfeld – kolejna marka premium otwiera się na Polskę

Karl Lagerfeld - kolejna marka premium otwiera się na Polskę

Ten post dostępny jest także w języku: English

Według danych PMR, średni segment cenowy jest największym segmentem rynku odzieży i obuwia w Polsce – 52,7% w 2020 r. Niemniej jednak to w wyższym i luksusowym segmencie cenowym prognozowany jest najwyższy CAGR dla lat 2022-2026 – 10,8%. W najbliższych latach możemy spodziewać się otwarć stacjonarnych butików nowych marek premium.

Kolejna marka premium uruchomiła pierwszy salon w Polsce

Flagowy sklep Karla Lagerfelda o powierzchni 110m2  wzmocnił portfolio marek luksusowych warszawskiej Galerii Mokotów. W nowym sklepie już zadebiutowała kolekcja jesień-zima 2021, która łączy w sobie aspekty Style Moderne z charakterystycznym dla projektanta rockowym szykiem i wysokiej klasy wzorami z monogramami. 

Mimo rosnącego zainteresowania polskim rynkiem wśród luksusowych marek w Polsce nadal trudno się doszukiwać ulic na miarę Pól Elizejskich w Paryżu, Via Condotti w Rzymie czy choćby ulicy Paryskiej w Pradze, skupiających najbardziej znanych projektantów na świecie. Galeria Mokotów jest uznawana za jeden z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy finansowe kompleksów handlowych w Polsce ze względu na swoją lokalizację i wysoką jakość usług. W centrum handlowym znajduje się ponad 260 sklepów i punktów usługowych rozmieszczonych na trzech poziomach. 

 Więcej informacji o rynku odzieży i obuwia w Polsce (w tym w podziale na segmenty cenowe) przedstawiono w raporcie PMR: „Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026„. 

Zobacz również