Grupa Żywiec dostarczy mieszkańcom Żywca płyn do dezynfekcji

Ten post dostępny jest także w języku: Grupa Żywiec dostarczy mieszkańcom Żywca płyn do dezynfekcjiEnglish

Grupa Żywiec, jeden z czołowych producentów piwa w Polsce, poinformowała, że dostarczy bezpłatnie szpitalowi i mieszkańcom Żywca płyn do dezynfekcji. Produkowany w browarze w Żywcu alkohol został przekazany na potrzeby produkcji płynów do dezynfekcji.

 

Płyn do dezynfekcji na bazie alkoholu z browaru w Żywcu

W kwietniu do gospodarstw domowych w Żywcu trafi bezpłatnie półlitrowa butelka płynu do dezynfekcji ,,Czyste Ręce”. Płyn zostanie także przekazany szpitalowi w Żywcu. Produkt jest zarejestrowany w wykazie produktów biobójczych prowadzonym przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Grupa Żywiec poinformowała, że alkohol, który jest produktem ubocznym produkcji piwa bezalkoholowego w browarze w Żywcu zostanie wykorzystany do produkcji płynu do dezynfekcji. Wcześniej Grupa odsprzedawała go do celów przemysłowych. W tym celu, Grupa Żywiec nawiązała współpracę z firmą Krynica Vitamin.

Wcześniej, w odpowiedzi na fatalną sytuację w jakiej znalazła się branża HoReCa, Grupa Żywiec zaoferowała swoim klientom możliwość zwrotu nieotwartych kegów z piwami i zwrot poniesionych przez nie kosztów.

Dla przypomnienia, od 14 kwietnia 2020 r., z powodu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego (później zmienionego na stan epidemii w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce), działalność placówek gastronomicznych została ograniczona jedynie do świadczenia usług dowozu i oferowania jedzenia na wynos. Ograniczenie to ma obowiązywać do 11 kwiatnia, jednak prawdopodobne jest, że zostanie przedłużone.

Grupa Żywiec dostarczy mieszkańcom Żywca płyn do dezynfekcji
Grupa Żywiec dostarczy mieszkańcom Żywca płyn do dezynfekcji
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.