Grupa Żywiec dostarczy mieszkańcom Żywca płyn do dezynfekcji

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa Żywiec, jeden z czołowych producentów piwa w Polsce, poinformowała, że dostarczy bezpłatnie szpitalowi i mieszkańcom Żywca płyn do dezynfekcji. Produkowany w browarze w Żywcu alkohol został przekazany na potrzeby produkcji płynów do dezynfekcji.

 

Płyn do dezynfekcji na bazie alkoholu z browaru w Żywcu

W kwietniu do gospodarstw domowych w Żywcu trafi bezpłatnie półlitrowa butelka płynu do dezynfekcji ,,Czyste Ręce”. Płyn zostanie także przekazany szpitalowi w Żywcu. Produkt jest zarejestrowany w wykazie produktów biobójczych prowadzonym przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Grupa Żywiec poinformowała, że alkohol, który jest produktem ubocznym produkcji piwa bezalkoholowego w browarze w Żywcu zostanie wykorzystany do produkcji płynu do dezynfekcji. Wcześniej Grupa odsprzedawała go do celów przemysłowych. W tym celu, Grupa Żywiec nawiązała współpracę z firmą Krynica Vitamin.

Wcześniej, w odpowiedzi na fatalną sytuację w jakiej znalazła się branża HoReCa, Grupa Żywiec zaoferowała swoim klientom możliwość zwrotu nieotwartych kegów z piwami i zwrot poniesionych przez nie kosztów.

Dla przypomnienia, od 14 kwietnia 2020 r., z powodu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego (później zmienionego na stan epidemii w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce), działalność placówek gastronomicznych została ograniczona jedynie do świadczenia usług dowozu i oferowania jedzenia na wynos. Ograniczenie to ma obowiązywać do 11 kwiatnia, jednak prawdopodobne jest, że zostanie przedłużone.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.