Spar: Wayne Hodson ze Sri Lanki do Polski

Frisko zawita w Krakowie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Od 1 grudnia 2020 r. Wayne Hodson zostanie nowym prezesem zarządu spółki Wasz Sklep Spar, poinformowała firma.

Wayne Hodson to obecny dyrektor zarządzający Spar Sri Lanka. Z grupą Spar jest związany od ponad 20 lat, na różnych stanowiskach operacyjnych. Jego obecność w Polsce ma napędzać biznes operacyjnie i strategicznie oraz wdrażać kulturę organizacyjną Spar. Spółka chce maksymalnie wykorzystać potencjał firmy po dokonanych inwestycjach (chodzi tutaj m.in. o przejęcie sieci Piotr i Paweł).

Hodson będzie nadzorował zespół, w skład którego wchodzą Tomasz Syller jako CEO, Jakub Karbowiak jako CFO i Tomasz Waligórski jako CCO (o czym szerzej pisaliśmy tutaj).

Spar w Polsce poniżej oczekiwań

Wayne Hodson przychodzi do Spara w trudnym okresie radzenia sobie sieci ze skutkami pandemii koronawirusa. Spar poinformował ostatnio, że w okresie od 1 października 2019 r. do 28 sierpnia 2020 r. jego wyniki w Polsce były poniżej oczekiwań.

Z powodu COVID-19, sprzedaż detaliczna nie wróciła jeszcze do prognozowanych wcześniej rozmiarów. Sieć nie mogła także dokończyć integracji oraz przeprowadzić procesu restrukturyzacji. Pomimo tego zarząd ocenia, że Spar Polska wpłynie pozytywnie na wyniki całej grupy już w 2021 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *