Traficar pomaga outletom

Ten post dostępny jest także w języku: English

Centra Factory, zarządzane przez Neinver, nawiązały współpracę z firmą Traficar niespełna pół roku temu. W jej ramach w pobliżu wejść do centrów pojawiły się dedykowane miejsca parkingowe. Dla klientów Factory to kolejna możliwość łatwego dostępu do outletów, zlokalizowanych poza centrami miast – w warszawskim Annopolu i Ursusie, podkrakowskiej Modlniczce i Luboniu na obrzeżach Poznania. I w okresie trwania współpracy wypożyczono je już 4 tys. razy.

Kto za kółkiem Trafficar?

Klienci Factory, wypożyczający samochody z pobliżu centrów to w prawie 50 proc. osoby młode – w wieku od 22 do 29 lat. Łączna liczba osób wypożyczających, które przyjechały do outletów i odjechały spod nich z zakupami, rozkłada się mniej więcej w połowie. Ponadto w pierwszym tygodniu października, klienci Factory przyjeżdżający do centrum autem Traficara, otrzymywali bon na zakupy w wysokości 50 zł. Wyświetlony w aplikacji kupon, należało wymienić na kartę podarunkową w punkcie informacyjnym, w ciągu pierwszej godziny zakupów. W Warszawie, Krakowie i Poznaniu rozdano aż 700 takich kart.

W połowie października ruszyła druga odsłona wspólnej akcji Factory i Traficar. Klienci outletu mogli wymienić paragon w wysokości minimum 200 zł na voucher w wysokości 20 zł do wykorzystania w Traficarze. Rozdanych zostało 350 voucherów.

Polacy na zakupach modowych w outlecie

Jedna trzecia Polaków odwiedziła jakikolwiek outlet w ciągu ostatniego roku. Najczęściej robiły to osoby o deklarowanym najwyższym poziomie dochodu (42%), osoby z wykształceniem wyższym (44%) oraz mieszkańcy miast liczących 20-199 tys. osób (43%). Wiek wpływa w specyficzny sposób na odwiedziny w outletach. Procent odwiedzających waha się zwykle od około 35 do 25%. Grupami wyróżniającymi się są osoby w wieku 25-34 lata, wśród których prawie połowa odwiedziła jakikolwiek outlet, z drugiej strony są seniorzy powyżej 65. roku życia, którzy robili to najrzadziej (21%). Prawdopodobieństwo odwiedzenia outletu rośnie wraz z wykształceniem oraz poziomem dochodu.

Factory odwiedzane najczęściej

Wśród odwiedzających, najczęściej wskazywanym outletem było Factory/Futura Park, popularne wśród osób mających 25-34 lata, osób o dochodzie powyżej 5 000 zł, respondentów z wykształceniem wyższym, jak również w szczególności uczestników badania mieszkających w największych miastach (nie powinno to dziwić, ze względu na obecność Factory w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu). Neinver, operator czterech centrów wyprzedażowych Factory, poinformował, że obiekty te zwiększyły swoją sprzedaż o 5% oraz, że odwiedziło je 12,3 mln klientów (łącznie z Futura Park byłoby to odpowiednio 4% i 16,8 mln). W ubiegłym roku Neinver inwestował w tych centrach w renowację, a w przypadku obiektu krakowskiego w budowę strefy restauracyjnej (oddanej w marcu 2018 r.).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *