Zaskakujący sojusz na rynku obuwia

Ten post dostępny jest także w języku: English

Gino Rossi w dniu 17 września 2018 r. podpisało umowę o współpracy biznesowej z liderem na polskim rynku handlu detalicznego obuwiem CCC.

W ramach umowy CCC otrzyma sublicencję na korzystanie ze znaków towarowych i oznaczeń Gino Rossi, w tym produkcję towarów z ich użyciem, zobowiązując się w zamian do dokonywania zakupu towarów wyprodukowanych przez Gino Rossi (a dokładnie zakupu 120 000 par obuwia za 2019 r. i 180 000 w 2020 r.). Tym samym Gino Rossi wykorzysta moce produkcyjne swoich fabryk w Słupsku i Elblągu oraz wejdzie z marką na wszystkie rynki, gdzie obecna jest obecne sieć CCC trafiając do sprzedaży zarówno w jej kanale sklepów stacjonarnych jak i w kanale internetowym.

Na koniec pierwszej połowy 2018 r.,  sieć sklepów CCC liczyła 462 sklepy w Polsce (a 1 164 ogółem). Nie dziwi więc, że respondenci badania przeprowadzonego przez PMR w styczniu 2018 r., pytani o markę najczęściej wybieranych przez nich sklepów obuwniczych wskazywali sklepy sieci CCC. Jedna trzecia uczestników badania wymieniła markę CCC. Drugi z kolei był Deichmann, wskazany przez 14%, za którym odpowiedzi stały się już rozdrobnione.

CCC najczęściej wymieniane było przez respondentów w wieku 45-54 lata (44%). W grupie najmłodszych respondentów liderska pozycja sieci CCC była słabsza (23%), a preferencje wydały się bardzo zróżnicowane.

Gino Rossi zaś posiada w kraju 77 salonów i w cytowanym wyżej badaniu zyskało otrzymało zaledwie 1% wskazań (udzieliły ich głównie kobiety w wieku 35-44 lata).

Dla borykającej się z ograniczonym kapitałem obrotowym spółki, jaką jest Gino Rossi pojawienie się marki w salonach lidera może szybko przynieść wzrosty sprzedaży. Z kolei CCC poszerzy ofertę w wyższej półce cenowej.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *