Carrefour rozwija hurtowe dyskonty

supeco carrefour

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pod koniec sierpnia Carrefour uruchomił kolejne dwa sklepy pod marką Supeco w Polsce. Działają one jako połączenie hurtowni i dyskontu.

Produkty z palet i z lady

Sklepy Supeco dedykowane są zarówno klientom indywidualnym, jak również biznesowym, prowadzącym działalność gospodarczą w handlu oraz branży HoReCa. W asortymencie placówek znajdują się produkty świeże, jak również pakowane oraz kosmetyki, alkohol i chemia domowa. Większość towarów wyeksponowanych jest na paletach i regałach wysokiego składowania znanych z formatu cash&carry. Klienci mogą jednak również kupić produkty świeże z lad tradycyjnych, a także warzywa i owoce.

Jak podkreśla Carrefour, ambicją nowego formatu jest oferowanie produktów w najbardziej atrakcyjnych cenach na lokalnym rynku, a także organizacja regularnych promocji typu multisaver (kup więcej za mniej).

Carrefour stawia na omnikanałowość

W Polsce obecnie działa sześć sklepów Supeco. Do działających już wcześniej placówek w Jaworznie, Piekarach Śląskich, Tarnobrzegu i Gostyniu dołączyły ostatnio sklepy w Starogardzie Gdańskim i Zabrzu. Oba powstały w wyniku przebudowy i rebrandingu działających tam wcześniej supermarketów Carrefour.  Każdy ze sklepów posiada powierzchnię około 1,1-1,2 tys. metrów kwadratowych oferuje około 4,5 tys. produktów.

Rozwój formatu Supeco to kolejny krok w ramach realizowania przez Carrefour strategii omnikanałowości. To jeden z silniejszych trendów na rynku spożywczym w ostatnim czasie. Oprócz Supeco, Carrefour działa w Polsce również w ramach hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Łącznie prowadzi ponad 900 placówek. W ramach sklepu internetowego ostatnio wprowadził usługę click&collect także dla produktów spożywczych. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *