Glovo testuje nową usługę w Warszawie: kurierem będzie można zamawiać również alkohol

Glovo testuje nową usługę w Warszawie: kurierem będzie można zamawiać również alkohol

Ten post dostępny jest także w języku: English

Glovo, aplikacja mobilna specjalizująca się w dostawach na życzenie, wkracza w nowy segment działalności. Firma uruchamia nową zakładkę, poprzez którą możliwe będzie realizowanie zamówień produktów alkoholowych. Nowa funkcja jest obecnie testowana w Warszawie, planowany jest jednak rozwój na większą liczbę miast.

Zależnie od lokalizacji, użytkownicy aplikacji będą mogli obecnie zamówić produkty z oferty sklepów: Vine Avenue, Wine Me, Single Malt, Smacza Jama, Inne beczki, Dobre Wina. Oferta będzie sukcesywnie rozszerzana o kolejnych partnerów, oraz o kolejne miejscowości.

Aby odebrać zamówienie, konieczne będzie każdorazowe potwierdzenie pełnoletności, akceptacja regulaminu, oraz zgoda na odbiór zamówienia przez kuriera. Ponadto, kurier ma obowiązek odmówić przekazania towaru osobom nietrzeźwym.

Glovo również przygotowuje się do wprowadzenia nowości na polski rynek. Należą do nich Glovo Concepts – marki własne oraz Glovo Express delivery.

Glovo Express, który ma skrócić czas dostawy do maksymalnie 30 minut, będzie wymagał m.in. budowy sieci dark stores. Na początku roku firma zawarła partnerstwo z firmą nieruchomościową Stoneweg, która zainwestuje 100 mln euro w utworzenie 175 centrów mikro-logistycznych w 16 krajach. Pierwsze takie obiekty zaczną działać w Polsce już latem tego roku, a całkowity plan obejmuje na razie sześć miast, w tym Warszawę, Kraków i Gdańsk. Glovo uruchomił również linię marek własnych – Glovo Concepts, w skład której wchodzi obecnie pięć marek – The Urban Kebab, Meraki Pita, Bendito Burrito, Taqueria Guadalupe oraz Milanesa House. Pierwszymi rynkami, na których pojawi się ta nowość są Włochy i Hiszpania, gdzie produkty są dostępne w ponad 200 restauracjach, natomiast Polska dołączy do nich jeszcze w tym roku.

Glovo jest firmą powstałą w Barcelonie, która ma zasięg w ponad 1000 miastach w 22 krajach w regionie EEMEA i Afryce Subsaharyjskiej. Glovo posiada 89 tys. stowarzyszonych partnerów na całym świecie. Zatrudnia również 58 tys. aktywnych kurierów, którzy obsługują ponad 3,9 miliona użytkowników miesięcznie. W 2019 roku, Glovo pojawiło się na polskim rynku, przejmując PizzaPortal, a obecnie z usług w ramach aplikacji można korzystać w 87 polskich miastach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *