Nowy dyrektor generalny w Avon na Polskę i kraje bałtyckie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Anna Jakubowski dołączyła do Avon Cosmetics Polska, gdzie będzie pełnić funkcję dyrektor generalnej na Polskę oraz kraje bałtyckie. Nowe stanowisko objęła z dniem 23 kwietnia.

Anna Jakubowski dołączyła do zespołu CE leadership i będzie raportowała do Anegeli Cretu, global vice president Central Europe. Pani Jakubowski przejęła obowiązki po Barbarze Goździkowskiej, która pełniła funkcję dyrektor generalnej Avon Cosmetics Polska przez ostatnie cztery lata.

Anna Jakubowski swoją karierę zawodową rozpoczęła w firmie Procetr & Gamble, z którą była związana ponad 20 lat. W dalszej karierze zawodowej była związana z koncernem Coca Cola oraz Marie Brizard Wine & Spirits Group, międzynarodową firmą zajmującą się dystrybucją alkoholi. W obu firmach pełniła funkcje dyrektora generalnego.

Anna Jakubowski jest również członkiem polskiej rady nadzorczej Banku Millennium oraz wiceprezesem i członkiem zarządu International Advertising Association (IAA).

Avon to światowy lider na rynku kosmetycznym, zajmujący się sprzedażą bezpośrednią. Avon Cosmetics Polska utworzono w 1992 roku. W Polsce od kilku lat firma plasuje się wśród liderów rynku kosmetycznego. Według szacunków PMR, w 2018 r. spółka wygenerowała przychody powyżej 900 mln zł w Polsce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *