Pierwszy outlet Lidla w Polsce

Wyprzedaż 50%

Ten post dostępny jest także w języku: English

W połowie marca Sieć dyskontów Lidl otworzyła pierwszą placówkę testową w formie outletu. Znajduje się ona przy ulicy Ozimiskiej w Opolu. Asortyment składa się z niespożywczych produktów, przecenionych aż do 80%. Nie potwierdzono informacji na temat dalszego rozwoju sieci w takim formacie.

Szeroki wachlarz towarów w promocyjnych cenach

W ofercie outletu można znaleźć pełnowartościowe produkty przemysłowe oraz odzież, które stanowią końcówki serii bieżącej oferty. Są to między innymi sprzęty RTV i AGD, akcesoria do domu i ogrodu, meble oraz odzież i obuwie. Procedury reklamacji oraz zwrotu odbywają się na takich samych zasadach jak w regularnych sklepach Lidl. Sieć nie udostępniła jeszcze żadnych informacji na temat otwarcia kolejnych outletów na terenie Polski.

Śladami innych sieci

Outlety stały się powszechne wśród sieci dyskontów parę lat temu. Prekursorem tej struktury stała się Biedronka, która ma obecnie na swoim koncie 19 takich sklepów, między innymi w Gdańsku i Lublinie. Podobną taktykę przyjęła sieć Carrefour, która wykorzystuje do sprzedaży powierzchnię sklepową swoich hipermarketów. Strefy outletowe istnieją już w Krakowie, Warszawie oraz Gdańsku. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie tego typu punktów również w supermarketach Carrefour.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.