Biedronka zacieśnia współpracę z Glovo

Biedronka i Glovo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Sieć Biedronka rozwija współpracę z Glovo, chcąc poszerzyć swoją ofertę o ultraszybkie dostawy realizowane z dark store’ów. Klienci sieci w sześciu największych miastach w Polsce będą teraz mogli otrzymać zamówione produkty w ciągu 15 minut, a nowa usługa Biedronka Express BIEK będzie dostępna przez siedem dni w tygodniu.

Od 15 października 2021 r. klienci Biedronki korzystający z aplikacji Glovo będą mogli korzystać z nowej opcji ultraszybkiej dostawy. Usługa ma być dostępna w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi, a jej realizacja będzie możliwa dzięki 15 mikrocentrom dystrybucyjnym Biedronka Express oraz specjalnej grupie kurierów odpowiedzialnych za szybką dostawę. Klienci będą mogli skorzystać z oferty 1,2 tys. produktów, które będą w tych samych cenach, co w sklepach stacjonarnych sieci Biedronka. Wśród towarów znajdą się zarówno produkty marki własnej Biedronki, jak i głównych marek zewnętrznych, a oferta obejmuje nie tylko produkty spożywcze, ale również przekąski, napoje i lody. Klienci będą mogli korzystać z usługi Biedronka Express BIEK przez siedem dni w tygodniu.

Ultraszybka dostawa tylko z Glovo

Jak tłumaczy Luis Araujo, dyrektor generalny Biedronki, wzmocnione partnerstwo z Glovo pomoże dopasować się do zmieniającego się stylu życia klientów oraz spełnić ich rosnące oczekiwania. Natomiast zdaniem Carlosa Silvána, dyrektora generalnego Glovo Polska, współpraca firm pozwoli na stworzenie ultraszybkiej dostawy, która będzie przystępna cenowo. Podkreśla, że taka usługa będzie dostępna jedynie w Glovo. Usługa Biedronka Express BIEK to kolejny etap długotrwałego partnerstwa. Przez ostatnie 18 miesięcy obie firmy zajmowały się rozwojem e-commerce, a efektem tych prac było umożliwienie w wielu miejscach zakupów w czasie krótszym niż 60 minut.

Nowa usługa nie wpłynie na zasady działania Sklepu Internetowego Biedronki w Glovo. Sklep ten od kwietnia 2020 r. działa w 31 miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu czy Katowicach.

Więcej informacji w najnowszych raportach PMR:

Handel internetowy w Polsce 2021„.

Handel detaliczny artykułami spożywczymi w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026

Podobne wpisy