Makro wprowadza koncept Odido Elevate

SPAR Express na stacjach benzynowych Avia ?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Nowy sklep marki Odido, który świętował swoje otwarcie 23 października 2021 r., powstał w ramach projektu rozwoju detalicznych sieci franczyzowych – Elevate. Jest to nowy koncept sklepu, który rozwija się we współpracy z Makro Polska, czyli sieci, która inwestuje w przebudowę lokalnych punktów handlowych. W ramach programu Elevate powstanie ok. 200 nowych sklepów Odido rocznie.

Sklep marki Odido, który został otwarty w miejscowości Wrząca, w województwie łódzkim, bazuje na rozwijanym przez sieć Makro Polska nowym koncepcie lokalnych sklepów spożywczych. W placówce postawiono na przestronne alejki, czytelną nawigację, dzięki której klienci łatwiej odnajdą poszukiwane produkty, a także poszerzoną ofertę produktów spożywczych. Klienci mogą korzystać z szerokiego wyboru świeżych warzyw, owoców, nabiału i zdrowej żywności. W sklepie pojawiła się również oferta regionalnych wędlin i serów. Dodatkowo klienci będą mogli zakupić kawę Costa, która dostępna będzie w specjalnym punkcie.

Nowy koncept Odido Elevate nie ogranicza się jedynie do asortymentu i wyglądu sklepu. W ramach programu placówki będą mogły dostosowywać się do oczekiwań klientów, otrzymywać wsparcie dedykowanych doradców Odido oraz prowadzić działania marketingowe, szczególnie poprzez kanały internetowe. Franczyzobiorcy Odido będą mogli także skorzystać ze szkoleń w ramach Akademii Handlu Detalicznego, które pozwolą im poszerzyć wiedzę handlową. W przyszłości pojawią się również cyfrowe rozwiązania, takie jak aplikacja zakupowa, system do zarządzania sprzedażą i planogramami oraz ułatwienia wspomagające obsługę zamówień.

Jak wyjaśnia Dominik Branny, prezes Makro Polska, celem programu jest wspieranie niezależnych przedsiębiorców, którzy dzięki oferowanym rozwiązaniom mogą przenieść swój biznes na wyższy poziom. Sieć ma w planach otwieranie ponad 200 sklepów Odido rocznie, a nowy punkt w miejscowości Wrząca jest początkiem przemiany na polskim rynku detalicznym. Marta Plakwicz, dyrektor Rozwoju Franczyzy i Handlu Detalicznego w Makro Polska, dodaje, że powstanie aż tylu nowych placówek rocznie jest możliwe dzięki nowoczesnemu podejściu zarówno do zarządzania asortymentem, jak i planowania przestrzeni sklepowej. Ponadto w ramach programu Elevate testowane są różne rozwiązania, mające poprawiać funkcjonowanie sklepów, a najlepsze z nich są wdrażane w placówkach franczyzobiorców.

Zobacz również