OBI rozwija markę i oferuje nowe pomysły

OBI

Ten post dostępny jest także w języku: English

Sieć marketów remontowo-budowlanych OBI rusza z nowymi inicjatywami, które mają zachęcić klientów do realizacji własnych pomysłów na wnętrza przy pomocy produktów OBI. Sieć nie tylko stworzyła dodatkowe kanały komunikacji z klientami, ale również wystartowała z nową submarką Create by OBI.

Sieć zdecydowała się na zmianę marketingową, uzupełniając swoje logo nowym hasłem: „Zrobisz to z OBI”. Logo ma teraz zachęcać klientów do wprowadzania w życie własnych pomysłów na wykończenie wnętrz. Przypomina również, że właśnie w OBI klienci znajdą produkty, które pomogą im stworzyć i udekorować wymarzone przestrzenie. Nowe hasło reklamowe będzie wykorzystywane we wszystkich krajach, w których OBI ma swoje placówki.

Create by OBI nowością na rynku DIY

Kolejnym pomysłem OBI jest uruchomienie nowej submarki. Create by OBI ma być innowacyjnym podejściem do projektów Zrób to Sam, a także nowością na rynku DIY. Nowy koncept ma zachęcić klientów do samodzielnego budowania poszczególnych elementów wystroju, zarówno tych bardziej skomplikowanych, takich jak łóżka, sofy czy regały, jak i tych prostszych, np. lamp lub ramek do zdjęć. Klienci będą mogli znaleźć szczegółowe informacje na temat konkretnych projektów na stronie create.obi.pl, gdzie znajdą listę potrzebnych elementów oraz instrukcję montażu. Wszystkie dostępne projekty klienci będą mogli dostosować do swoich potrzeb, m.in. zmieniając kolor lub dodając dekoracje. Create by OBI pozwala klientom wybrać dwie opcje realizacji pomysłów. Pierwszą z nich jest „Zrób to sam”, czyli możliwość samodzielnego składania i ozdabiania produktu. Natomiast drugą opcją jest „Shop the look”, dzięki której klienci będą mogli zaopatrzyć się w gotowe zestawy produktów, aby stworzyć wybrany styl wystroju wnętrz.

Zdaniem Tomasza Starczynowskiego, Dyrektora Handlowego OBI, wprowadzane zmiany są odpowiedzią na oczekiwania klientów. W nowej ofercie OBI każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek czy zainteresowania. Sieć chce dzielić się inspirującymi pomysłami na nowe wnętrza i zachęcać do tworzenia indywidualnych projektów zarówno klientów, którzy preferują gotowe rozwiązania, jak i majsterkowiczów, którzy chętnie wykonają meble własnoręcznie.

Więcej informacji w raporcie PMR: „Handel detaliczny artykułami DIY w Polsce 2021”.

Podobne wpisy