Pandemia i skin care: Najpopularniejsze składniki kosmetyczne 2020 wg Google

buteleczka serum platki roz

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wraz z pandemią COVID-19 potrzeby dotyczące pielęgnacji skóry uległy zmianie. Przez izolację społeczną rzadziej używamy makijażu, a więcej uwagi poświęcamy zdrowiu cery – w celu likwidowania przebarwień, rozświetlania i nawilżania. Jakie składniki kosmetyczne cieszyły się największą popularnością w 2020 roku?

Brytyjski serwis Cultbeauty.co.uk opracował listę 20 najpopularniejszych składników kosmetycznych 2020 roku, uporządkowanych według największej liczby wyszukiwań na platformie Google, gdzie pierwsze trzy najczęściej wyszukiwane pozycje zebrały ich po ponad 500 tys.

Naturalne składniki popularne w roku 2020

Na pierwszym miejscu widnieje witamina C, która okazała się absolutnym przebojem. Kosmetyki z witaminą C pomagają walczyć z przebarwieniami skóry, zapewniają jej jędrność i naturalny blask, oraz hamują starzenie. 

Drugie miejsce zajął retinol. Jego pozycji w roku 2021 zagraża bakuchiol, zwany bioretinolem, który jest jego bardziej ekologicznym odpowiednikiem, pomagającym w kontroli nad trądzikiem, przebarwieniami, oznakami starzenia, i wydzielaniem nadmiaru sebum.

Na trzeciej pozycji plasuje się olejek rycynowy. Ten naturalny składnik jest znany już od dawna, a zainteresowanie organicznymi kosmetykami do regeneracji jedynie wzrosło w czasach pandemii. Olejek rycynowy jest używany do domowych kuracji zagęszczania brwi i rzęs, oraz skórki paznokci. Na pozostałych miejscach pierwszej dziesiątki znalazły się:  kwas hialuronowy, skwalan, kwas salicylowy, nadtlenek benzoilu, oczar wirginijski, niacynamid oraz ceramidy.

Więcej o głównych trendach na rynku kosmetycznym w 2020 r. pisaliśmy w obszernym podsumowaniu tutaj.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *