Żabka inwestuje w nowy start-up

Sklep Żabka

Ten post dostępny jest także w języku: English

Żabka już od dawna konsekwentnie inwestuje w rozwój sieci, budując swoją pozycję rynkową w segmencie modern convenience. Tym razem przyszedł czas na start-up z branży handlu elektronicznego, a Żabka została jedynym akcjonariuszem spółki Lite E-Commerce.

Lite E-Commerce to nowa spółka zajmująca się działalnością portali internetowych, przetwarzaniem danych i sprzedażą detaliczną. Kapitał spółki wynosi 1,5 mln zł, a członkami zarządu są Zuzanna Dębowska oraz Zbigniew Sobiecki. Spółka na siedzibę w Warszawie przy placu Trzech Krzyży.

Na razie Żabka nie podaje żadnych szczegółów dotyczących Lite E-Commerce, ale obiecuje, że start-up ma zrewolucjonizować sposób robienia zakupów spożywczych przez Polaków. Obecnie spółka Lite E-Commerce rekrutuje specjalistów. Jak informuje biuro prasowe Grupy Żabka, firma realizuje kolejne innowacyjne projekty, a jej celem jest zwiększanie komfortu i szybkości zakupów. Podaje również, że jeszcze jest za wcześnie, by mówić o starcie nowej usługi.

Chociaż Żabka, licząca już ponad 7300 sklepów, skupia się na budowaniu swojej pozycji rynkowej w segmencie modern convenience, m.in. otwierając autonomiczny sklep Żappka Store w Poznaniu lub rozwijając koncept Mobilna Żabka, już w marcu 2021 r. rozpoczęła ekspansję na rynek cateringu dietetycznego. Do Grupy Żabka najpierw dołączyła marka Maczfit, a pod koniec maja sieć przejęła platformę Dietly.pl.

Zobacz również