Sieć Jawa otwiera kolejne drogerie

Kolory szminek

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zgodnie z przyjętymi planami inwestycyjnymi sieć zamierza otworzyć w 2021 roku ok. 15 nowych lokalizacji. Plan wydaje się być bardzo realny, ponieważ w tym roku uruchomiono już pięć sklepów.  Obecnie w Polsce pod marką Jawa działa 71 drogerii.

Sieć drogerii Jawa to polska spółka należąca do Grupy Jawa Komplex-Torus. W Polsce obecnie znajduje się 71 sklepów tej marki, między innymi w Warszawie, Katowicach czy w Lublinie. Średnia powierzchnia obiektów wynosi 150 m ². Sieć stawia na wystrój wnętrza, dostęp do szerokiego wachlarzu produktów oraz na rozwój tzw. Ekspertek Piękna, które oferują swoją pomoc podczas zakupów. W ofercie mieści się wiele kategorii produktowych: kosmetyki, akcesoria, artykuły higieniczne, chemia gospodarcza oraz artykuły dla dzieci.

Jawa zgodnie z założoną strategią działania zamierza inwestować w nowe lokalizacje i rozszerzać działalność na większą skalę. W planach jest otwieranie 10-15 sklepów rocznie.

W tym roku będziemy inwestować przy jednocześnie zwiększonej dyscyplinie kosztowej. Koszty prowadzenia działalności muszą być niższe, dlatego też skupiamy się na znalezieniu najlepszych rozwiązań finansowych. Planujemy otwierać 10-15 sklepów rocznie – powiedziała Edyta Kresińska, doradca zarządu ds. marketingu w spółce Jawa.

Wzrost sprzedaży mimo pandemii

Pandemia mocno wpłynęła na sytuację drogerii i perfumerii, a panujące restrykcje spowodowały spadek sprzedaży w tego typu sklepach. Sieć drogerii Jawa natomiast, jako jedna z niewielu na rynku w ubiegłym roku odnotowała wzrost w wielu kategoriach produktowych aż o 16,2%. Na przykład wartość sprzedaży kosmetyków kolorowych na rynku spadła o 7,5% – Jawa w tej kategorii odnotowała wzrost o 0,8%.

Zdaniem osób zarządzających drogeriami Jawa na sukces ten wpłynęły między innymi: przemyślany wybór lokalizacji sklepów, a także działania marketingowe i pozytywne oddziaływanie na klienta.

Filozofia lokalizowania placówek poza dużymi galeriami handlowymi uodporniła Drogerie Jawa na rynkowe spadki sprzedaży wywołane pandemią. Nie dotknęły nas przede wszystkim obostrzenia związane z zamykaniem galerii handlowych, a dobrze opracowane procedury spowodowały, że klienci nadal czuli się komfortowo w naszych sklepach, pomimo zwiększonego reżimu sanitarnego – mówi Wojciech Radliński, Prezes Zarządu, Drogerie Jawa.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *