Ekspansja sieci HalfPrice na zagraniczny rynek

CCC: Halfprice teraz dostępny również online

Ten post dostępny jest także w języku: English

Na Węgrzech otwarto pierwszy zagraniczny sklep należącej do Grupy CCC sieci HalfPrice, która oferuje produkty znanych marek w obniżonych cenach. Marka rozpoczęła działalność w Polsce w maju 2021 r. i realizuje ekspansje na rynki zagraniczne jako jeden z ważnych celów biznesowych.

HalfPrice to sieć oferująca szeroką gamę artykułów, takich jak odzież, obuwie, akcesoria, kosmetyki czy wyposażenie i dodatki do domu. Sieć zbudowana jest na koncepcji off-price, dzięki czemu może oferować klientom produkty popularnych marek w atrakcyjnych cenach. Według Joanny Czyżewskiej, Dyrektor Sprzedaży HalfPrice, otwarcie wielu sklepów umożliwi zaprezentowanie klientom bardzo zróżnicowanej oferty.

Chociaż sieć zadebiutowała w Polsce w maju tego roku, HalfPrice ma już 21 sklepów stacjonarnych w kraju.  Obecnie HalfPrice planuje uruchomienie nowy sklepów w innych krajach, a nowo otwarty punkt na Węgrzech ma być jedynie początkiem ekspansji marki na rynki europejskie. Sieć zapowiedziała już, że w sierpniu planuje zadebiutować w Austrii, a miesiąc później w Czechach. Jak podaje Adam Holewa, Prezes Zarządu HalfPrice, taka strategia jest ważnym celem biznesowym firmy. Do końca 2021 r. w Europie ma powstać ok. 60 sklepów marki.

Grupa CCC już od 9 lat jest obecna na węgierskim rynku, co, jak dodaje Malwina Winter, Wiceprezes Zarządu HalfPrice ds. Zakupów, umożliwiło poznanie potrzeb konsumentów. Ponadto otwarcie sklepu w prestiżowej lokalizacji Budapesztu, ma przyciągnąć nie tylko mieszkańców, ale także turystów i sprawić, że sklep HalfPrice już niebawem stanie się często odwiedzanym punktem na zakupowej mapie miasta.

CCC optymalizuje stacjonarne sklepy

W ubiegłym roku sieć CCC postanowiła dostosować się do trendów rynkowych i zaczęła zmianę strategii, która opiera głównie na cyfryzacji sklepów stacjonarnych. Postawiono na hybrydową formułę, która angażuje klienta zarówno w zakupy offline, jak i online. Dodatkowym działaniem było zmniejszenie ilości placówek, a także zmiana ich powierzchni. W 2020 roku ograniczono metraż 15 sklepów, natomiast w tym roku planowana jest zmiana aż w kilkudziesięciu lokalizacjach.

Więcej o CCC:

Grupa CCC zadecydowała, jak będzie wyglądać strategia rozwoju firmy w ciągu najbliższych kilku lat – chce, żeby e-commerce generował 60% przychodów firmy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *